TYP: a1

Zamieszkaj na chorwackiej wyspie w kształcie serca

poniedziałek, 30 stycznia 2023
Z mediów

Chorwacka wyspa Galešnjak jest marzeniem romantyków – chodzi o jej nietypowy kształt, przypominający serc. Niedawno część wyspy, nazywanej też Wyspą Zakochanych została wystawiona na sprzedaż.

Wyspa ma 142 km kw powierzchni. Kupić można ok. 33 z nich. Cena to zaledwie ok. 10 mln euro (ok. 61 mln zł) - 429 euro za m kw, czyli zaledwie ułamek tego, co zapłacimy za metr kwadratowy eleganckiego loftu w Warszawie. Nie ma więc się co zastanawiać! Zwłaszcza, że wyspa jest znana z wizyt celebrytów, takich jak Byonce i Jay Z, Michael Jordan czy Jeff Bezos.

Na wystawionym do sprzedaży gruncie rośnie makia, kiedyś były tam drzewa oliwne. Obecni właściciele działek mieszkają poza wyspą – a reszta mieszkańców Galešnjak nie była zainteresowana zakupem gruntu.

Zainteresowanie gruntem jest dość duże, szczególnie wśród funduszy inwestycyjnych.

Galešnjak leży w Chorwacji, między wyspą Pašman i miastem Turanj na lądzie.

Tagi: Galešnjak
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851