TYP: a1

Volvo Ocean Race - załoga MAPFRE wybiera Helly Hansen

wtorek, 3 października 2017
Informacja prasowa

W nadchodzącym wyścigu Volvo Ocean Race o podium ścigać się będzie pochodząca z Hiszpanii  załoga Mapfre. Helly Hansen ma zaszczyt wspierać hiszpańską załogę jako oficjalny partner– wyposażając ją w kolekcje odzieży i obuwia żeglarskiego.

Hansen wyposaży również całą ekipę techniczną wspomagającą team na lądzie.

Członkowie załogi wybrali z oferty Helly Hansen sztormiaki, midlayery, bieliznę termoaktywną oraz obuwie – zestawy mają spełnić wymagania, jakie stawić będzie wyścig.

 Przed załogą siedmiomiesięczna żegluga w ekstremalnych warunkach pogodowych – od startu w Alicante w październiku 2017 po metę w Hadze w czerwcu 2018 roku.

 

“Volvo Ocean Race to najbardziej wymagający wyścig na świecie – tak więc odzież dla zawodników musi być niezawodna  - nie ma tu miejsca na najmniejszy błąd” twierdzi Øyvind Vedvik, menedżer kategorii "żeglarstwo" w firmie Helly Hansen. - Aby zapewnić najwyższą jakość i wydajność będziemy spotykać się z załogą Mapfre w każdym porcie wyścigu. Aby dokonywać modernizacji i upewniać się, że ich wyposażenie nie tylko zapewnia im komfort – ale też po to, by zwiększyć ich konkurencyjność w wyścigu. Volvo Ocean Race to najlepszy i najbardziej wymagający test, który potwierdza jakość produktów”.

 

Helly Hansen towarzyszy zawodnikom Volvo Ocean Race już od pierwszego wyścigu w historii tych regat w 1973 roku. Volvo Ocean Race jest prawdziwym poligonem, na którym Helly Hansen weryfikuje innowacyjne rozwiązania. Zespół projektowy HH ma możliwość bezpośrednio sprawdzać wydajność nowych konstrukcji  i cech produktów – tak by całość i każdy jej element były jak najbardziej funkcjonalne i wytrzymały czas całego wyścigu.

 

Mapfre będzie wykorzystywać sztormiaki z topowej linii Helly Hansen – Aegir. To linia stworzona z myślą o zawodowcach, którzy już wielokrotnie testowali jej jakość i którym pomagała w biciu rekordów świata. Również Mapre potwierdziła jej funkcjonalność – zwyciężając  w niej Leg Zero i ustanawiając w sierpniu nowy rekord Monohull wokół Isle of Wights .

„Jesteśmy bardzo dumni, z tego, że mamy możliwość współpracy z tak prestiżową marką jak Helly Hansen. 140 lat doświadczeń Helly Hansen w historii innowacji i produkcji odzieży żeglarskiej – to duże wsparcie dla naszej załogi, które z pewnością daje nam wsparcie by sięgnąć po zwycięstwo w Volvo Ocean Race” mówi Pedro Campos, szef załogi Mapfre. 

„Żeglarze będą musieli zmagać się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi – od sztormów po potężne fale i tropikalne upały sięgające 40 C – więc to bardzo ważne by ich wyposażenie ochroniło ich i  pozwoliło na regulację temperatury ciała. Jestem przekonany, że technologie odzieży Helly Hansen pozwolą nam na największą wydajność, niezależnie od warunków zewnętrznych

 

Wyposażenie przygotowane dla Mapfre posłuży jako prototypy i wzory dla modeli odzieży, które wejdą do oferty handlowej Helly Hansen już w przyszłym sezonie

Więcej informacji  o kolekcji i partnerstwie Helly Hansen w poprzednich edycjach Volvo Ocean Race tutaj

 

Więcej informacji o załodze TUTAJ 

Tagi: Helly Hansen, Volvo Ocean Race
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 July

Zmarł Zbigniew Milewski, konstruktor jachtów, m.in. takich jak Ametyst, King's Ametyst, Topaz, Beryl, Zośka, Miś. Autor znaczącej książki "Projektowanie i budowa jachtów żaglowych"
piątek, 29 lipca 2005
Powróciła do Gdańska s/y "Panorama", jacht klubu AZS we Wrocławiu, kończąc tym samym trwający 11 miesięcy rejs Orvaldi Antarctica; w czasie rejsu odwiedzono porty Brazylii, Urugwaju, Argentyny, Chile, Peru, Ekwadoru, fiordy Patagonii, Galapagos, Wyspy
piątek, 29 lipca 2005
Ze Szczecina wypłynął s/y "Śmiały" pod Kapitanem Bolesławem Kowalskim w rejs do Ameryki Południowej z bogato rozbudowanym programem badawczym
czwartek, 29 lipca 1965
W hamburskiej stoczni zwodowano czteromasztowy bark "Pamir"; statek był przeznaczony dla niemieckiego armatora Fryderyka Laeisza do obsługi linii południowoamerykańskiej
sobota, 29 lipca 1905