Tureckie Turkusowe Wybrzeże

środa, 23 listopada 2016
Artykuł sponsorowany

E.G.G. Yachting, turecki armator z bazą w marinie D-Marin Göcek w zatoce Fethiye obchodzi właśnie 20-lecie swojej działalności.

E.G.G. Yachting założyli w 1996 roku Göker Tuncay i Nezih Akman. Głównym celem firmy od początku miało być oferowanie najlepszych wakacji pod żaglami. Dziś E. G. G zatrudnia w biurze 7 osób i kolejnych 12 obsługi technicznej. Klienci chwalą firmę za profesjonalizm i przyjacielskie podejście do klienta a także – co szczególnie ważne dla żeglujących – znakomicie utrzymana flotę. Kluczem do sukcesu, jak podkreślają pracownicy firmy, jest dbałość o detale.

E.G.G. Yachting ma swoją siedzibę w D-Marin w Göcek. To małe miasto to jednocześnie jedna z najbardziej popularnych wśród żeglujących tureckich destynacji, ze względu na tutejsze piękne, zaciszne zatoki, spektakularne widoki i czystą, turkusową wodę. Dodatkowym atutem mariny jest lokalizacja w pobliżu lotniska. Dalaman International Airport jest oddalone zaledwie o 20 minut jazdy.

W 1988 roku Göcek ogłoszono obszarem pod specjalną ochroną. Dlatego nie znajdziecie tu wielkich budynków, a miłe, niewielkie hotele i pensjonaty. Samo miasto jest także rekomendowane jako znacznie bardziej spokojne i ciche niż zwyczajowo bywają turystyczne centra. Tutejsza populacja to ok. 4,5 tys. mieszkańców – ich liczba wzrasta do 7 w sezonie turystycznym Nic dziwnego – tutejsza zatoka pełna zacisznych miejsc, z 12 wyspami, przejrzystą wodą, zielonymi sosnowymi lasami i pięknymi plażami to prawdziwy raj dla żeglarzy. Zatoki Göcek i Fethiye daja także wiele okazji do zwiedzania kulturalnych atrakcji, takich jak Telmessos, Fethiye Museum, Tlos, Pınara, Letoon, Xanthos czy Patara.

Ci, którzy zdecydują się skorzystać z usług E.G. G. Yachting mają do dyspozycji flotę złożoną z jachtów od 33 do 53 stóp modeli Bavaria, Beneteau, Jeanneau czy Dufour. Wszystkie są znakomicie wyposażone i dobrze utrzymane co sprawia, że firma ma bardzo duży procent powracających klientów.

Oczywiście klientów z Polski – i nie tylko – najbardziej interesuje, czy podróżowanie do Turcji jest bezpieczne. Według polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, unikać należy terenów Turcji graniczących z Syrią, czyli położonych na wschodzie i południowych – wschodzie kraju. Poruszanie się po innych rejonach nie jest zakazane, aczkolwiek według MSZ zachować należy ostrożność  przy dużych skupiskach ludzkich. Jednak jak twierdzi Turgut Tanrikulu z E. G. G. Yachting, sytuacja w Turcji bynajmniej nie wpłynęła na zmniejszenie liczby klientów firmy. – Od początku września mieliśmy bardzo wielu europejskich klientów. Niektórzy rzeczywiście mieli pewne obawy związane z przyjazdem, zwłaszcza jeśli towarzyszyły im dzieci. Nie było jednak żadnych kłopotów i wyjeżdżali z Göcek bardzo zadowoleni i z fantastycznymi wspomnieniami. Wielu z nich podzieliło się swoimi doświadczeniami na naszej stronie FB, podkreślając, że w Turcji jest bezpiecznie i żeby nie obawiać się przyjazdu. Ich opinie można znaleźć na naszym fanpejdżu.

 

Tagi: Turcja, jachty, urlop
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968