TYP: a1

Nowa przystań w Twierdzy Wisłoujście

poniedziałek, 13 sierpnia 2018
Z mediów/gdansk.pl

Niedługo Gdańsk będzie dysponował kolejną przystanią żeglarską. Powstaje ona w Twierdzy Wisłoujście a jej operatorem będzie Stowarzyszenie 77 Racing Club. 

[t][/t] [s]Fot. Dariusz Kula/pilot B. Bujak/Muzeum Gdańska[/s]


Przystań powstaje w wewnętrznej fosie Twierdzy Wisłoujście, w miejscu, które jeszcze niedawno zajmował wodny komisariat Policji. Będzie ona otwarta dla osób uprawiających turystykę wodną i służyć będzie jako baza sportowa.

Na razie zakończyła się pierwsza faza naprawy drewnianego nabrzeża. Trwają przygotowania do odbudowy następnych fragmentów i budowy nowych. Docelowo ma tu powstać 35 stałych miejsc postojowych dla tzw. rezydentów oraz ok. 20 miejsc gościnnych wraz z bazą socjalną: łazienkami, prysznicami i niewielkim zapleczem gastronomicznym. W następnej kolejności powstaną  także zaplecze warsztatowe i naprawcze. Port będzie także bazą sportową dla teamu 77 racing, który składa się m.in. z regatowego jachtu klasy Micro oraz katamaranu Flying Phantom, wyposażonego w hydroskrzydła. Kapitan Piotr Tarnacki jest wielokrotnym i aktualnym Mistrzem Świata i Mistrzem Polski klasy Micro. Ostatnio, kolejny raz tytuł ten wywalczył w zakończonych właśnie zwodach w Szczecinie. Aktualnie przygotowuje się do obrony tytułu Mistrza Świata w regatach, które zostaną rozegrane w sierpniu w Świnoujściu.

Tagi: przystań, Twierdza Wisłoujście, Piotr Tarnacki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 July

Wystartował w regatach Chicago-Mackinac Race 1999 polonijny jacht "Gemini". Był pierwszym jachtem zbudowanym w Polsce, który wziął udział w regatach Chicago-Mac. Załogę prowadzoną przez Andrzeja W. Piotrowskiego stanowili żeglarze polonijni z Chicago i ok
sobota, 10 lipca 1999
W pierwszy rejs wypływa "Dar Młodzieży".
sobota, 10 lipca 1982
W Kopenhadze miało miejsce rozpoczęcie kolejnej edycji "Operacji Żagiel", skąd flotylla statków i jachtów żaglowych pożeglowała do Gdyni, gdzie odbyły się główne imprezy towarzyszące. Pierwszy na mecie w Gdyni w klasie żaglowców był "Towariszcz".
środa, 10 lipca 1974