TYP: a1

Nowa przystań w Twierdzy Wisłoujście

poniedziałek, 13 sierpnia 2018
Z mediów/gdansk.pl

Niedługo Gdańsk będzie dysponował kolejną przystanią żeglarską. Powstaje ona w Twierdzy Wisłoujście a jej operatorem będzie Stowarzyszenie 77 Racing Club. 

[t][/t] [s]Fot. Dariusz Kula/pilot B. Bujak/Muzeum Gdańska[/s]


Przystań powstaje w wewnętrznej fosie Twierdzy Wisłoujście, w miejscu, które jeszcze niedawno zajmował wodny komisariat Policji. Będzie ona otwarta dla osób uprawiających turystykę wodną i służyć będzie jako baza sportowa.

Na razie zakończyła się pierwsza faza naprawy drewnianego nabrzeża. Trwają przygotowania do odbudowy następnych fragmentów i budowy nowych. Docelowo ma tu powstać 35 stałych miejsc postojowych dla tzw. rezydentów oraz ok. 20 miejsc gościnnych wraz z bazą socjalną: łazienkami, prysznicami i niewielkim zapleczem gastronomicznym. W następnej kolejności powstaną  także zaplecze warsztatowe i naprawcze. Port będzie także bazą sportową dla teamu 77 racing, który składa się m.in. z regatowego jachtu klasy Micro oraz katamaranu Flying Phantom, wyposażonego w hydroskrzydła. Kapitan Piotr Tarnacki jest wielokrotnym i aktualnym Mistrzem Świata i Mistrzem Polski klasy Micro. Ostatnio, kolejny raz tytuł ten wywalczył w zakończonych właśnie zwodach w Szczecinie. Aktualnie przygotowuje się do obrony tytułu Mistrza Świata w regatach, które zostaną rozegrane w sierpniu w Świnoujściu.

Tagi: przystań, Twierdza Wisłoujście, Piotr Tarnacki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 August

Zawinął do Gdyni nowo zakupiony we Francji przez YKP kuter pilotowy "Jean Madeleine" przemianowany póżniej na "Junaka"
wtorek, 16 sierpnia 1927
Na Jeziorze Charzykowskim odbyły się pierwsze Wszechpolskie Regaty Żeglarskie o mistrzostwo Polski
niedziela, 16 sierpnia 1925