TYP: a1

Nowa przystań w Twierdzy Wisłoujście

poniedziałek, 13 sierpnia 2018
Z mediów/gdansk.pl

Niedługo Gdańsk będzie dysponował kolejną przystanią żeglarską. Powstaje ona w Twierdzy Wisłoujście a jej operatorem będzie Stowarzyszenie 77 Racing Club. 

[t][/t] [s]Fot. Dariusz Kula/pilot B. Bujak/Muzeum Gdańska[/s]


Przystań powstaje w wewnętrznej fosie Twierdzy Wisłoujście, w miejscu, które jeszcze niedawno zajmował wodny komisariat Policji. Będzie ona otwarta dla osób uprawiających turystykę wodną i służyć będzie jako baza sportowa.

Na razie zakończyła się pierwsza faza naprawy drewnianego nabrzeża. Trwają przygotowania do odbudowy następnych fragmentów i budowy nowych. Docelowo ma tu powstać 35 stałych miejsc postojowych dla tzw. rezydentów oraz ok. 20 miejsc gościnnych wraz z bazą socjalną: łazienkami, prysznicami i niewielkim zapleczem gastronomicznym. W następnej kolejności powstaną  także zaplecze warsztatowe i naprawcze. Port będzie także bazą sportową dla teamu 77 racing, który składa się m.in. z regatowego jachtu klasy Micro oraz katamaranu Flying Phantom, wyposażonego w hydroskrzydła. Kapitan Piotr Tarnacki jest wielokrotnym i aktualnym Mistrzem Świata i Mistrzem Polski klasy Micro. Ostatnio, kolejny raz tytuł ten wywalczył w zakończonych właśnie zwodach w Szczecinie. Aktualnie przygotowuje się do obrony tytułu Mistrza Świata w regatach, które zostaną rozegrane w sierpniu w Świnoujściu.

Tagi: przystań, Twierdza Wisłoujście, Piotr Tarnacki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942