TYP: a1

Mieszkał tu Francis Ford Coppola

niedziela, 13 listopada 2022
Z mediów

Jesteście fanami kina i chcecie pomieszkać we wnętrzach, po których przechadzały się gwiazdy i celebryci? Teraz pojawia się okazja – trzeba mieć tylko 2,2 miliona dolarów.

Na sprzedaż została wystawiona Coral Caye, wyspa o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych położona w południowym Belize, państwie nad Morzem Karaibskim. Wyspa ma wszelkie powody do tego, żeby ją uznać za rajski zakątek, bo otacza ją rafa koralowa i turkusowe wody. A co to ma wspólnego z kinem? Otóż Coral Caye przez ostatnich sześć lat dzierżawił Francis Ford Coppola,  reżyser takich filmów jak „Ojciec chrzestny” i „Czasu apokalipsy”, który przyjmował tu nie tylko osobstości świata filmu, le i saudyjskich książąt. 

Na wyspie znajdują się trzy budynki: jeden główny i dwa gościnne. Te dwa, Coral Cottage i Seahorse Cottage zbudowane są w stylu rustykalnym. W pierwszym jest salon, weranda, łóżko małżeńskie, rozkładana sofa, hamaki oraz łazienka z prysznicem wewnątrz, oraz prysznicem na świeżym powietrzu. Drugi domek jest obszerniejszy — są w nim dwa duże łóżka oraz dwa pojedyncze. W głównym domu mieści się m.in. duży bar i pokój multimedialny, a także salon, jadalnia i kuchnia. 

Na sprzedaż wyspę wystawił jej właściciel, amerykański prawnik Terry Tao po tym, jak słynny rżyser zrezygnował z dzierżawy. 

Tagi: Coral Bay, Francis Ford Coppola
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 November

Z Les Sables D'Olonne startuje 1 edycja Vendee Globe Challenge.
niedziela, 26 listopada 1989
Na Atlantyku, podczas powrotnej drogi z nieudanych dla załogi regat OSTAR, zginął Czesław Gogołkiewicz, kapitan jachtu "Raczyński II".
środa, 26 listopada 1980
W Gdyni w porcie na Oksywiu opuszczono banderę na ORP "Iskra", trzymasztowym szkunerze Marynarki Wojennej.
piątek, 26 listopada 1976
Bunt na "USS Somers", trzech przywódców rebelii powieszono na rejach 2 grudnia następnego roku.
sobota, 26 listopada 1842