TYP: a1

Masz zbędne miliony? Kup sobie wyspę

czwartek, 14 grudnia 2017
Monika Frenkiel

Kto ma ochotę na wyspę ręka w górę! Wystarczy mieć tylko, bagatela, 8,7 mln dolarów. I warto powiedzieć, że to cena promocyjna.


Wyspą, o której mowa, jest Tavern Island, jedna z 25 wysp Norwalk Islands (i jedna z dwóch wysp archipelagu znajdujących się w prywatnych rękach) w stanie Connecticut, położona ok. godzinę drogi od nowego Jorku. Co prawda wysepka jest jedną z mniejszych w archipelagu (ma 14 tys. m. kw. Dla porównania krakowski Rynek Główny ma 40 tys. m. kw), ale to nie wielkość jest największą jej zaletą, a historia (i to ta nowsza, choć wyspa została odkryta w 1651 roku). 


Znajdujący się na wyspie dom zbudowała w 1938 roku Lilly Hellman - dramatopisarka i scenarzystka, która jako pierwsza kobieta w historii zdobyła nominację do Oscara za najlepszy scenariusz. Po niej właścicielem był m.in. znany z ekstrawagancji producent i autor piosenek Billie Rose. Rose urządzał na wyspie wspaniałe, legendarne niemal przyjęcia i to on zapraszał na nie gwiazdy filmu i teatru. Dość powiedzieć, że gośćmi na Tavern Island były m. in. Marylin Monroe i Barbra Streisand. Wyspa została kupiona w 1981 roku przez Ala Zesigera, właściciela Zesiger Capital Group LLC. Zesiger od kilku dobrych lat próbuje sprzedać posiadłość, ale nie było chętnych – może dlatego, że chciał za nią początkowo prawie 13 mln dolarów? Pięć lat później jak widać zdecydowanie spuścił z tonu w kwestii ceny.

Znajdujący się na wyspie dom to prawdziwy rarytas, godny najbardziej wybrednego milionera. Ma powierzchnię ok. 600 metrów kwadratowych, sześć sypialni, dwa pomieszczenia biurowe, duży salon z kominkiem, obszerną kuchnię z jadalnią oraz salę gimnastyczną i saunę.
Na wyspie znajduje się także dom dozorcy z jedną sypialnią i hangarem na łodzie, domek herbaciany oraz dom administratora z dwiema sypialniami a także zabudowania gospodarcze.


Do dyspozycji właścicieli są dwie plaże i basen długości ok 23 metrów z widokiem na morze i stały ląd oraz mała przystań na jachty i łodzie motorowe.

 

Tagi: Tavern Island, wyspa, Marylin Monroe
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 July

W porcie Hel zacumował s/y "Euros" pod Kpt. Henrykiem Jaskułą, który jednym skokiem, w ciągu dziewięćdziesięciu dni, pokonał trasę z Buenos Aires długości 8276 Mm.
poniedziałek, 23 lipca 1973
położono stępkę na HMS 'Victory', sławnego za sprawą admirała Nelsona, zwycięzcy bitwy pod Trafalgarem. Dziś okręt pełni funkcję muzeum.
poniedziałek, 23 lipca 1759
Z Gdynii wyruszyła wyprawa harcerzy z Warszawy na jachcie 'Poleszczuk', docierając do Nowego Jorku i dalej drogą sródlądową do Chicago
sobota, 23 lipca 1938
W Śniatyniu rozpoczyna się rejs Waclawa Korabiewicza do Indii
poniedziałek, 23 lipca 1934