TYP: a1

Masz zbędne miliony? Kup sobie wyspę

czwartek, 14 grudnia 2017
Monika Frenkiel

Kto ma ochotę na wyspę ręka w górę! Wystarczy mieć tylko, bagatela, 8,7 mln dolarów. I warto powiedzieć, że to cena promocyjna.


Wyspą, o której mowa, jest Tavern Island, jedna z 25 wysp Norwalk Islands (i jedna z dwóch wysp archipelagu znajdujących się w prywatnych rękach) w stanie Connecticut, położona ok. godzinę drogi od nowego Jorku. Co prawda wysepka jest jedną z mniejszych w archipelagu (ma 14 tys. m. kw. Dla porównania krakowski Rynek Główny ma 40 tys. m. kw), ale to nie wielkość jest największą jej zaletą, a historia (i to ta nowsza, choć wyspa została odkryta w 1651 roku). 


Znajdujący się na wyspie dom zbudowała w 1938 roku Lilly Hellman - dramatopisarka i scenarzystka, która jako pierwsza kobieta w historii zdobyła nominację do Oscara za najlepszy scenariusz. Po niej właścicielem był m.in. znany z ekstrawagancji producent i autor piosenek Billie Rose. Rose urządzał na wyspie wspaniałe, legendarne niemal przyjęcia i to on zapraszał na nie gwiazdy filmu i teatru. Dość powiedzieć, że gośćmi na Tavern Island były m. in. Marylin Monroe i Barbra Streisand. Wyspa została kupiona w 1981 roku przez Ala Zesigera, właściciela Zesiger Capital Group LLC. Zesiger od kilku dobrych lat próbuje sprzedać posiadłość, ale nie było chętnych – może dlatego, że chciał za nią początkowo prawie 13 mln dolarów? Pięć lat później jak widać zdecydowanie spuścił z tonu w kwestii ceny.

Znajdujący się na wyspie dom to prawdziwy rarytas, godny najbardziej wybrednego milionera. Ma powierzchnię ok. 600 metrów kwadratowych, sześć sypialni, dwa pomieszczenia biurowe, duży salon z kominkiem, obszerną kuchnię z jadalnią oraz salę gimnastyczną i saunę.
Na wyspie znajduje się także dom dozorcy z jedną sypialnią i hangarem na łodzie, domek herbaciany oraz dom administratora z dwiema sypialniami a także zabudowania gospodarcze.


Do dyspozycji właścicieli są dwie plaże i basen długości ok 23 metrów z widokiem na morze i stały ląd oraz mała przystań na jachty i łodzie motorowe.

 

Tagi: Tavern Island, wyspa, Marylin Monroe
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973