TYP: a1

Legendarny Ritz-Carlton na wodzie

czwartek, 18 października 2018
Z mediów

Ritz-Carlton to nie tylko hotelowa marka. To symbol luksusu. Legenda. Jednak, jak się okazuje, marka, choć z wieloletnią tradycją, nie unika nowych wyzwań. Tym razem nowy hotel postanowiła umieścić... na wodzie. A dokładnie zbudować luksusowy hotelowy jacht.

[t][/t] [s]Fot. Ritz-Carlton[/s]

Wszystkiemu winni są, oczywiście, Amerykanie, którzy potrzebują wizualnych wyznaczników luksusu. A czy jest lepszy tego znak, niż nazwa Ritz-Carlton? Dlatego stworzono nową markę luksusowych jednostek wycieczkowych, Ritz-Carlton Yacht Collection. Do zaprojektowania nowych jednostek zatrudniono najlepszych na świecie specjalistów od luksusowych jachtów, szwedzkie studio Tillberg Design of Sweden. Wyzwaniem jednak było znalezienie stoczni, która podejmie się realizacji tego delikatnego przedsięwzięcia. Po długich poszukiwaniach padło na Hijos De J. Barreras w hiszpańskim Vigo.

Wycieczkowce luksusowej sieci mają być docelowo trzy. Budowa pierwszego rozpoczęła się w styczniu tego roku a w ubiegłym tygodniu zwodowano kadłub. Do zakończenia prac jeszcze daleko (trzeba zamontować instalacje a przede wszystkim – urządzić odpowiednio wnętrza). Co ciekawe, statek ma być bardziej kameralny niż gigantyczne wycieczkowce - ma mieć 190 metrów długości, 11 pokładów i zasadą będzie brak kolejek i tłumów. Przewidziano 149 pokoi dla 289 pasażerów. Mało w porównaniu do członków załogi, których ma być aż 246. O każdego z gości dbać będzie osobisty asystent. Na pokładzie znajdzie się pięć restauracji, a główną będzie zarządzał słynny Sven Elverfeld z hotelu Ritz-Carlton w Wolfsburgu, nagrodzony trzema gwiazdkami Michelina. Dodatkowo na pokładzie będą trzy baseny, dwa jacuzzi, spa, lądowisko dla helikopterów i przystań na rufie.

 

W pierwszy rejs z pasażerami jednostka wybierze się dopiero 5 lutego 2020 roku. Ma to być trwający 10 dni rejs z Fort Lauderdale na Florydzie do Bridgetown na wyspie Barbados. Bilety można już kupić, ale ostrzegamy – tanio nie jest, bo ceny zaczynają się od prawie 7,5 tys. euro a górny limit w serwisie rezerwacyjnym to ponad 14 tys. euro.

 

Co ciekawe, statek będzie pływał pod banderą Malty.

 

 

Tagi: Ritz-Carlton, hotel, jacht
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861