TYP: a1

Kto chce zostać latarnikiem?

wtorek, 15 stycznia 2019
Monika Frenkiel

Morski odpowiednik hasła „a może by tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady?” czyli praca marzeń. Na niewielkiej wyspie u wybrzeży Kalifornii poszukują pary do pracy w latarni morskiej.

Chodzi o małą wyspę East Brother i stojącą na niej latarnię, która zdążyła już zdobyć pewna renomę wśród miłośników nietypowych zakątków. East Brother Light Station powstała w 1874 roku i wciąż działa, ale od lat 60. XX wieku jest w pełni zautomatyzowana. „Latarnicy” więc będą bardziej zajmować się miniaturowym pensjonatem typu bed&breakfast, który powstał w zabytkowym domu latarnika.

Na wyspę można dostać się tylko drogą morską. Z łodzi na brzeg trzeba się wspiąć po pionowo umieszczonej drabinie, a podczas odpływu to wysokości nawet niemal 4 metrów. Woda słodka jest ograniczona na wyspie i jeśli jesteś gościem pensjonatu, prawo do prysznica przysługuje ci tylko wtedy, jeśli nocujesz na niej więcej niż jedną noc.

Właścicielem latarni jest pewna organizacja non-profit, która oferuje 130 tys. dolarów rocznie dwóm osobom, które będą zarządzać wspomnianym obiektem oraz prowadzić niewielki sklepik z pamiątkami. Ale nie ma tak lekko - kandydaci powinni mieć doświadczenie na podobnych stanowiskach a także mieć doświadczenie żeglarskie (i licencję operatora łodzi komercyjnej, wydawaną przez Straż Wybrzeża Stanów Zjednoczonych). Poza tym kandydaci do pracy muszą umieć gotować, sprzątać, dokonywać niezbędnych napraw w pensjonacie oraz przewozić gości ze stałego lądu na wyspę i z powrotem. No i musza mieć pozwolenie na pracę na terenie Stanów Zjednoczonych… Pensjonat działa cztery dni w tygodniu i oferuje także organizowanie imprez weselnych.

Nowi pracownicy nie muszą być parą, ale będą mieszkać "przez ścianę" i codziennie współpracować, więc bliskie relacje między nimi mogą okazać się dodatkowym atutem. Pracodawca chciałby też by byli osobami otwartymi i wesołymi, tak by goście pensjonatu czuli się w nim "jak w domu".

Nowi pracownicy powinni zacząć kontrakt w kwietniu 2019 roku, po dwóch tygodniach treningu.

Więcej o pracy znajdziecie TUTAJ

 

 

Tagi: latarnia morska, praca
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935