TYP: a1

Kto chce zostać latarnikiem?

wtorek, 15 stycznia 2019
Monika Frenkiel

Morski odpowiednik hasła „a może by tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady?” czyli praca marzeń. Na niewielkiej wyspie u wybrzeży Kalifornii poszukują pary do pracy w latarni morskiej.

Chodzi o małą wyspę East Brother i stojącą na niej latarnię, która zdążyła już zdobyć pewna renomę wśród miłośników nietypowych zakątków. East Brother Light Station powstała w 1874 roku i wciąż działa, ale od lat 60. XX wieku jest w pełni zautomatyzowana. „Latarnicy” więc będą bardziej zajmować się miniaturowym pensjonatem typu bed&breakfast, który powstał w zabytkowym domu latarnika.

Na wyspę można dostać się tylko drogą morską. Z łodzi na brzeg trzeba się wspiąć po pionowo umieszczonej drabinie, a podczas odpływu to wysokości nawet niemal 4 metrów. Woda słodka jest ograniczona na wyspie i jeśli jesteś gościem pensjonatu, prawo do prysznica przysługuje ci tylko wtedy, jeśli nocujesz na niej więcej niż jedną noc.

Właścicielem latarni jest pewna organizacja non-profit, która oferuje 130 tys. dolarów rocznie dwóm osobom, które będą zarządzać wspomnianym obiektem oraz prowadzić niewielki sklepik z pamiątkami. Ale nie ma tak lekko - kandydaci powinni mieć doświadczenie na podobnych stanowiskach a także mieć doświadczenie żeglarskie (i licencję operatora łodzi komercyjnej, wydawaną przez Straż Wybrzeża Stanów Zjednoczonych). Poza tym kandydaci do pracy muszą umieć gotować, sprzątać, dokonywać niezbędnych napraw w pensjonacie oraz przewozić gości ze stałego lądu na wyspę i z powrotem. No i musza mieć pozwolenie na pracę na terenie Stanów Zjednoczonych… Pensjonat działa cztery dni w tygodniu i oferuje także organizowanie imprez weselnych.

Nowi pracownicy nie muszą być parą, ale będą mieszkać "przez ścianę" i codziennie współpracować, więc bliskie relacje między nimi mogą okazać się dodatkowym atutem. Pracodawca chciałby też by byli osobami otwartymi i wesołymi, tak by goście pensjonatu czuli się w nim "jak w domu".

Nowi pracownicy powinni zacząć kontrakt w kwietniu 2019 roku, po dwóch tygodniach treningu.

Więcej o pracy znajdziecie TUTAJ

 

 

Tagi: latarnia morska, praca
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 August

Urodził się Czesław Marchaj, żeglarz, pilot szybowcowy, działacz żeglarski, a przede wszystkim autor fachowych książek żeglarskich, m.in. "Teoria Żeglowania", "Sailing Theory and Practice", "Aerohydrodynamics of Sailing", "Seaworthiness the forgotten Fact
piątek, 9 sierpnia 1918
W pobliżu Kaliningradu opuszczony przez załogę został s/y "Rzeszowiak"; w czasie akcji ratowniczej zginął prowadzący jacht ze stopniem sternika morskiego, a jacht z połamanymi masztami został odholowany do portu
wtorek, 9 sierpnia 2005