TYP: a1

Kto chce zostać latarnikiem?

wtorek, 15 stycznia 2019
Monika Frenkiel

Morski odpowiednik hasła „a może by tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady?” czyli praca marzeń. Na niewielkiej wyspie u wybrzeży Kalifornii poszukują pary do pracy w latarni morskiej.

Chodzi o małą wyspę East Brother i stojącą na niej latarnię, która zdążyła już zdobyć pewna renomę wśród miłośników nietypowych zakątków. East Brother Light Station powstała w 1874 roku i wciąż działa, ale od lat 60. XX wieku jest w pełni zautomatyzowana. „Latarnicy” więc będą bardziej zajmować się miniaturowym pensjonatem typu bed&breakfast, który powstał w zabytkowym domu latarnika.

Na wyspę można dostać się tylko drogą morską. Z łodzi na brzeg trzeba się wspiąć po pionowo umieszczonej drabinie, a podczas odpływu to wysokości nawet niemal 4 metrów. Woda słodka jest ograniczona na wyspie i jeśli jesteś gościem pensjonatu, prawo do prysznica przysługuje ci tylko wtedy, jeśli nocujesz na niej więcej niż jedną noc.

Właścicielem latarni jest pewna organizacja non-profit, która oferuje 130 tys. dolarów rocznie dwóm osobom, które będą zarządzać wspomnianym obiektem oraz prowadzić niewielki sklepik z pamiątkami. Ale nie ma tak lekko - kandydaci powinni mieć doświadczenie na podobnych stanowiskach a także mieć doświadczenie żeglarskie (i licencję operatora łodzi komercyjnej, wydawaną przez Straż Wybrzeża Stanów Zjednoczonych). Poza tym kandydaci do pracy muszą umieć gotować, sprzątać, dokonywać niezbędnych napraw w pensjonacie oraz przewozić gości ze stałego lądu na wyspę i z powrotem. No i musza mieć pozwolenie na pracę na terenie Stanów Zjednoczonych… Pensjonat działa cztery dni w tygodniu i oferuje także organizowanie imprez weselnych.

Nowi pracownicy nie muszą być parą, ale będą mieszkać "przez ścianę" i codziennie współpracować, więc bliskie relacje między nimi mogą okazać się dodatkowym atutem. Pracodawca chciałby też by byli osobami otwartymi i wesołymi, tak by goście pensjonatu czuli się w nim "jak w domu".

Nowi pracownicy powinni zacząć kontrakt w kwietniu 2019 roku, po dwóch tygodniach treningu.

Więcej o pracy znajdziecie TUTAJ

 

 

Tagi: latarnia morska, praca
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 May

Philippe Jeantot dopływając na "Credit Agricole" do Newport wygrywa I edycję BOC Challenge.
poniedziałek, 9 maja 1983
Z Travemunde do Polski wyruszyły zakupione tam - szkuner sztakslowy "Temida I" pod dowództwem Mariusza Zaruskiego i jol "Temida II" pod dowództwem Jana Kuczyńskiego; cztery lata później "Temida I" uległa rozbiciu w czasie postoju w porcie Władysławowo.
poniedziałek, 9 maja 1932
W Warszawie obradował pierwszy sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego z udziałem przedstawicieli czterech klubów; pierwszym prezesem został Antoni Aleksandrowicz.
niedziela, 9 maja 1926
Z Lizbony wyrusza Niezwyciężona Armada - hiszpańska flota z zamiarem najazdu na Anglię.
poniedziałek, 9 maja 1588
W Glasgow urodził się sir Thomas Lipton (zmarł w Londynie 2.10.1931); fascynował się Pucharem Ameryki. Zasłynął z ponad 30. letniej walki o to trofeum na serii jachtów o nazwie "Shamrock".
czwartek, 9 maja 1850