TYP: a1

Jeśli podróżować, to tylko do Portugalii

czwartek, 13 grudnia 2018
Z mediów

Czy wiecie, że jeśli podróżować w Europie, to tylko do Portugalii? To sprawdzone info – kraj ten dostał w tym roku nagrodę World Travel Award, nazywaną także turystycznym Oscarem. Co ważniejsze – Portugalia nagrodę otrzymała drugi raz z rzędu!

[t]Madera[/t] [s]Fot. Wikipedia[/s]

Tytułami najlepszych w turystyce wyróżniono kraje, regiony, miasta, zabytki, hotele, lotniska, biura podróży i menedżerów. Portugalia została wybrana „Najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie". Oprócz niej, do tej nagrody były nominowane takie kraje jak Austria, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Turcja.

 „Najlepszym kierunkiem wyspiarskim" została Madera a Lizbona najlepszym kierunkiem miejskim i portem wycieczkowym. Turismo de Portugal uznano za najlepszą narodową organizację turystyczną w Europie.

Na liście laureatów znalazły się także Ateny - jako kierunek najlepszy na city break. Z kolei Jamajka dostała dwa wyróżnienia -  jako najlepszy kierunek plażowy i najlepszy kierunek rejsowy. Za najlepszą atrakcję turystyczną na świecie uznano miasto Inków Machu Picchu w Peru, a Mauritius dostał nagrodę w kategorii „Kierunek najbardziej romantyczny". Najlepszym kierunkiem podróży służbowych jest z kolei Hongkong.

Turystycznymi Oscarami nagradza się także hotele czy przewoźników. W gronie najwspanialszych hoteli znajduja się obiekty z Dubaju: Armani Hotel Dubai, Atlantis the Palm, Dubai oraz Fraser Hospitality i Four Seasons Hotels & Resorts. Statuetki trafiły także do przewoźników i portów lotniczych: Aerofłotu, Lufthansy, Emirates, lotniska Changi w Singapurze i do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Muskacie.

Markę World Travel Awards stworzył w 1993 roku Graham Cooke. Organizowane przez niego plebiscyty służą uhonorowaniu najlepszych marek turystycznych ze wszystkich dziedzin turystyki. Nagrody trafiają nie tylko do ludzi, ale też do krajów, regionów i przedsiębiorstw. Na listę nominowanych w poszczególnych krajach i regionach trafia się z rekomendacji WTA, innych potwierdzonych rekomendacji, wchodzą na nią także laureaci trzech pierwszych miejsc z poprzednich edycji konkursu. W wypadku wyboru najlepszych w skali światowej kandydatami są zwycięzcy regionalni oraz potwierdzeni i wskazani przez WTA. Głosowanie prowadzone jest przez internet, zapraszani są do niego eksperci branżowi.

Tagi: Portugalia, Madera, turystyka
TYP: a3
0 0
Komentarze