TYP: a1

"Gunpowder" - niezależna produkcja filmowa

piątek, 15 maja 2015
Informacja prasowa
"Gunpowder" to mroczna historia płaszcza i szpady osadzona w XVII-wiecznym Gdańsku.Allan Gunpowder, główny bohater, jest łowcą nagród specjalizującym się w likwidowaniu psychopatów i bezwzględnych morderców. Dostając zlecenie od tajemniczej kobiety będzie musiał zmierzyć się nie tylko z brutalnym gangiem, ale również z własnymi słabościami.

"Gunpowder" to krótkometrażowa niezależna produkcja planowana na 30 minut. Film będzie w całości w języku angielskim, tak aby mógł zaistnieć na świecie. Znani są już główni aktorzy. Wśród nich znajduje się m.in. Amerykanin David Price (znany z takich seriali jak, np. "Londyńczycy", "Sprawiedliwi" czy "Misja: Afganistan"). Trzon ekipy filmowej stanowi grupa znajomych z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży kinowej. To oni sprawią, że w finałowej scenie przeniesiemy się na rozszalałe morze, gdzie stoczy się ostateczny pojedynek. Wszystko rozegra się na pokładzie repliki XVI-wiecznego żaglowca, który znajduje się w Muzeum - Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Do przeniesienia akcji na wodę wykorzystane zostaną umiejętności ekipy filmowej w tworzeniu profesjonalnych efektów specjalnych.

Jak zaznaczają pomysłodawcy projektu "Gunpowder" - W Polsce od kilkunastu lat nie powstał żaden film historyczny, który byłby związany z morzem. Co więcej, na naszym podwórku wciąż brakuje znakomitego kina gatunkowego. Chcemy pokazać światu, że i u nas możliwe jest robienie takich produkcji. To również okazja do podjęcia działań prowadzących do spełnienia naszego marzenia – nakręcenia pełnometrażowego filmu inspirowanego lokalnym wydarzeniem z przeszłości: bitwą pod Oliwą.

"Gunpowder" jest pomysłem Janusza Bociana. To doświadczony twórca kina niezależnego. Od kilkunastu lat zajmuje się wykonywaniem efektów specjalnych do filmów i programów telewizyjnych. Historia Allana Gunpowdera będzie pokazem jego umiejętności reżyserskich. Liczy, że stanie się wizytówką, która pozwoli mu otworzyć drzwi debiutu kinowego.

Więcej informacji: www.facebook.com/AllanGunpowder
Tagi: film, gdańsk, gunpowder,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 June

Wyruszył w rejs na Spitsbergen s/y "Swarożyc" z Kpt. Wacławem Liskiewiczem; był to pierwszy jacht, który dotarł do wyspy (port Svalbard) po drugiej wojnie światowej.
wtorek, 13 czerwca 1967
Patent kapitański zdobywają Teresa Remiszewska, Kazimierz (Kuba) Jaworski, Ziemowit Barański i Zbigniew Boliński.
wtorek, 13 czerwca 1961