TYP: a1

Firma Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa zwiększa zatrudnienie

poniedziałek, 14 listopada 2016
Zmediów/PAP

Branża stoczniowa się ewidentnie rozwija, a w związku z tym pojawia się zapotrzebowanie na pracowników. Firma Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa będzie zwiększać zatrudnienie o 150 osób.

Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa

Fot. yachtech

Goleniowski zakład otrzymuje coraz więcej zamówień na swoje jednostki. Do tej pory produkcja wynosiła ok. 600 jednostek rocznie, ale zamówień jest tak dużo, że w następnym roku, 2017, liczba ta wzrośnie co najmniej o 20 procent. Do tej pory w firmie pracowało ok. 700 osób ale aby uporać się ze wzrostem zapotrzebowania, potrzebnych jest ok. 150 więcej.

- Co roku wdrażamy od czterech do sześciu nowych jednostek, ale zwiększenie sprzedaży widzimy w każdym segmencie; dobrze sprzedają się żaglówki i motorówki, zarówno małe jednostki, jak i te duże  – powiedział w rozmowie z PAP Michał Pokorski, prezes spółki.

Rekrutacja już się zaczęła. Firma działająca w Goleniowskim Parku Przemysłowym szuka przede wszystkim pracowników produkcji, monterów, stolarzy, elektryków i laminiarzy.

Firma produkuje nie tylko same kadłuby, ale wykonuje całą konstrukcję jachtu, zaczynając od laminatu kadłuba, pokładu i wielu innych elementów, a także pierwsze etapy montażu łodzi. - Montujemy grodzie, zbiorniki, całe instalacje elektryczne, wodne, gazowe i oświetlenie, a także okucia pokładu w kabestany, okna, szyby, bloczki i elementy służące do nawigacji  – wylicza Pokorski. - Montaż całych jednostek jest w planach, ale jeszcze w fazie przygotowawczej – dodaje.

TTS jest częścią HanseGroup, produkuje dla niej elementy jachtów takich marek, jak: Hanse, Moody, Varianta, Fjord, Dehler i Sealine.

 

Tagi: jacht, stocznia, Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa, zatrudnienie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968