TYP: a1

Firma Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa zwiększa zatrudnienie

poniedziałek, 14 listopada 2016
Zmediów/PAP

Branża stoczniowa się ewidentnie rozwija, a w związku z tym pojawia się zapotrzebowanie na pracowników. Firma Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa będzie zwiększać zatrudnienie o 150 osób.

Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa

Fot. yachtech

Goleniowski zakład otrzymuje coraz więcej zamówień na swoje jednostki. Do tej pory produkcja wynosiła ok. 600 jednostek rocznie, ale zamówień jest tak dużo, że w następnym roku, 2017, liczba ta wzrośnie co najmniej o 20 procent. Do tej pory w firmie pracowało ok. 700 osób ale aby uporać się ze wzrostem zapotrzebowania, potrzebnych jest ok. 150 więcej.

- Co roku wdrażamy od czterech do sześciu nowych jednostek, ale zwiększenie sprzedaży widzimy w każdym segmencie; dobrze sprzedają się żaglówki i motorówki, zarówno małe jednostki, jak i te duże  – powiedział w rozmowie z PAP Michał Pokorski, prezes spółki.

Rekrutacja już się zaczęła. Firma działająca w Goleniowskim Parku Przemysłowym szuka przede wszystkim pracowników produkcji, monterów, stolarzy, elektryków i laminiarzy.

Firma produkuje nie tylko same kadłuby, ale wykonuje całą konstrukcję jachtu, zaczynając od laminatu kadłuba, pokładu i wielu innych elementów, a także pierwsze etapy montażu łodzi. - Montujemy grodzie, zbiorniki, całe instalacje elektryczne, wodne, gazowe i oświetlenie, a także okucia pokładu w kabestany, okna, szyby, bloczki i elementy służące do nawigacji  – wylicza Pokorski. - Montaż całych jednostek jest w planach, ale jeszcze w fazie przygotowawczej – dodaje.

TTS jest częścią HanseGroup, produkuje dla niej elementy jachtów takich marek, jak: Hanse, Moody, Varianta, Fjord, Dehler i Sealine.

 

Tagi: jacht, stocznia, Technologie Tworzyw Sztucznych z Goleniowa, zatrudnienie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 February

W czasie pełnienia obowiązków służbowych zmarł Adrzej Benesz, od 1973 r. prezes PZŻ.
czwartek, 26 lutego 1976
S/y "Euros" z Kpt. Aleksandrem Kaszowskim okrążył Przylądek Horn jako drugi, po "Polonezie" polski jacht.
poniedziałek, 26 lutego 1973