TYP: a1

Białucha w Sekwanie

wtorek, 9 sierpnia 2022
Z mediów/PAP

Udało się przenieść do zbiornika ze słoną wodą białuchę, która już od ponad tygodnia przebywa w Sekwanie. O przeniesieniu ssaka zdecydowano, ponieważ był coraz słabszy i nie udawało się go nakarmić, dodatkowo też źle wpływała na niego słodka woda.

 

Białuchą, którą znaleziono niemal tydzień temu w Sekwanie 70 km od Paryża, opiekuje się między innymi organizacja Sea Shepherd, ratująca zwierzęta morskie. W weekend zwierzę zamknięto w śluzie statku, gdzie próbowano jej podawać ryby, witaminy i antybiotyki, zwierzę jednak nie chciało jeść. Spowodowało to, że zwierzę było bardzo słabe – być może jest także chore, jednak do tej pory nie można było tego stwierdzić. Przetransportowanie białuchy do miejsca, w którym będzie można podjąć leczenie sprawi, że będzie to znacznie łatwiejsze. W zbiorniku ze słoną wodą zwierzę będzie monitorowane i otrzyma pomoc, a następnie zostanie wypuszczone do morza.

Tagi: białucha, Sea Shepherd
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 June

Wyruszył w rejs na Spitsbergen s/y "Swarożyc" z Kpt. Wacławem Liskiewiczem; był to pierwszy jacht, który dotarł do wyspy (port Svalbard) po drugiej wojnie światowej.
wtorek, 13 czerwca 1967
Patent kapitański zdobywają Teresa Remiszewska, Kazimierz (Kuba) Jaworski, Ziemowit Barański i Zbigniew Boliński.
wtorek, 13 czerwca 1961