TYP: a1

Bartek Czarciński ponownie na wodzie

poniedziałek, 20 czerwca 2016
Redakcja/MF
Bartek Czarciński ponownie wyruszył ze Świnoujścia w podróż non stop dookoła świata. Po kolizji w Kattegacie żeglarz musiał zawrócić do Świnoujścia aby naprawić uszkodzenia i wymienić maszt.


Fot. Polacy dookoła Świata

Bartek Czarciński w swój solowy rejs dookoła świata bez zawijania do portów wyruszył 4 czerwca. Po kilku dniach z powodu kolizji i uszkodzeń łodzi musiał zawrócić do Świnoujścia. Na miejscu czekał już zespół brzegowy, który natychmiast zabrał się za naprawianie masztu i bukszprytu.

Po zakończeniu naprawy, w sobotę, 18 czerwca rano „Perła” wypłynęła ponownie. Mamy nadzieję, że tym razem Bartek Czarciński będzie kontynuował rejs bez przeszkód.
Tagi: Bartek Czarciński, rejs,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 July

Wystartował w regatach Chicago-Mackinac Race 1999 polonijny jacht "Gemini". Był pierwszym jachtem zbudowanym w Polsce, który wziął udział w regatach Chicago-Mac. Załogę prowadzoną przez Andrzeja W. Piotrowskiego stanowili żeglarze polonijni z Chicago i ok
sobota, 10 lipca 1999
W pierwszy rejs wypływa "Dar Młodzieży".
sobota, 10 lipca 1982
W Kopenhadze miało miejsce rozpoczęcie kolejnej edycji "Operacji Żagiel", skąd flotylla statków i jachtów żaglowych pożeglowała do Gdyni, gdzie odbyły się główne imprezy towarzyszące. Pierwszy na mecie w Gdyni w klasie żaglowców był "Towariszcz".
środa, 10 lipca 1974