TYP: a1

Zwycięzcy bez zwycięstwa

czwartek, 28 grudnia 2017
Z mediów/MF

Jednak to nie „Wild Oats XI” jest ostatecznie zwycięzcą tegorocznych regat Sydney-Hobart. To wynik protestu złożonego przez rywala.

 

 

Przypomnijmy - „Wild Oats XI” ze skipperem Markiem Richardsem pokonał trasę w dobę, 8 godzin, 48 minut i 50 sekund. Jednak po zakończeniu wyścigu bezpośredni rywale załogi Richardsa, „LDV Comanche”  złożyli protest. Jego powodem był incydent, do którego doszło na starcie, kiedy to „Wild Oats XI” znalazł się na kursie kolizyjnym z „LDV Comanche”, zmuszając jednostkę do nagłego manewru. Skipper „Comanche”, Jim Conney, zapowiadał złożenie protestu jeszcze w trakcie wyścigu. 

Ostatecznie  jury zdecydowało się nałożyć na załogę Richardsa godzinną karę. Zwycięstwo dostało się ostatecznie „LDV Comanche”, który przypłynął 26 minut po rywalu, z czasem jedna doba, 9 godzin, 15 minut i 24 sekundy.

Jim Conney podkreślił, że protest nie miał na celu uzyskania zwycięstwa.

 

Tagi: regaty, Sydney-Hobart, protest
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935