TYP: a1

Zwycięzcy bez zwycięstwa

czwartek, 28 grudnia 2017
Z mediów/MF

Jednak to nie „Wild Oats XI” jest ostatecznie zwycięzcą tegorocznych regat Sydney-Hobart. To wynik protestu złożonego przez rywala.

 

 

Przypomnijmy - „Wild Oats XI” ze skipperem Markiem Richardsem pokonał trasę w dobę, 8 godzin, 48 minut i 50 sekund. Jednak po zakończeniu wyścigu bezpośredni rywale załogi Richardsa, „LDV Comanche”  złożyli protest. Jego powodem był incydent, do którego doszło na starcie, kiedy to „Wild Oats XI” znalazł się na kursie kolizyjnym z „LDV Comanche”, zmuszając jednostkę do nagłego manewru. Skipper „Comanche”, Jim Conney, zapowiadał złożenie protestu jeszcze w trakcie wyścigu. 

Ostatecznie  jury zdecydowało się nałożyć na załogę Richardsa godzinną karę. Zwycięstwo dostało się ostatecznie „LDV Comanche”, który przypłynął 26 minut po rywalu, z czasem jedna doba, 9 godzin, 15 minut i 24 sekundy.

Jim Conney podkreślił, że protest nie miał na celu uzyskania zwycięstwa.

 

Tagi: regaty, Sydney-Hobart, protest
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941