TYP: a1

Zwycięzcy bez zwycięstwa

czwartek, 28 grudnia 2017
Z mediów/MF

Jednak to nie „Wild Oats XI” jest ostatecznie zwycięzcą tegorocznych regat Sydney-Hobart. To wynik protestu złożonego przez rywala.

 

 

Przypomnijmy - „Wild Oats XI” ze skipperem Markiem Richardsem pokonał trasę w dobę, 8 godzin, 48 minut i 50 sekund. Jednak po zakończeniu wyścigu bezpośredni rywale załogi Richardsa, „LDV Comanche”  złożyli protest. Jego powodem był incydent, do którego doszło na starcie, kiedy to „Wild Oats XI” znalazł się na kursie kolizyjnym z „LDV Comanche”, zmuszając jednostkę do nagłego manewru. Skipper „Comanche”, Jim Conney, zapowiadał złożenie protestu jeszcze w trakcie wyścigu. 

Ostatecznie  jury zdecydowało się nałożyć na załogę Richardsa godzinną karę. Zwycięstwo dostało się ostatecznie „LDV Comanche”, który przypłynął 26 minut po rywalu, z czasem jedna doba, 9 godzin, 15 minut i 24 sekundy.

Jim Conney podkreślił, że protest nie miał na celu uzyskania zwycięstwa.

 

Tagi: regaty, Sydney-Hobart, protest
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 July

W słynnych regatach Chicago-Mackinac Race po raz pierwszy wziął udział polonijny jacht "Solidarity" reprezentujący Joseph Conrad Yacht Club Chicago. Regaty Chicago-Mackinac są najstarszym (od 1898 roku) wyścigiem żeglarskim i jednocześnie najdłuższym po w
czwartek, 28 lipca 1988
Na "Dove" wystartował w rejs dookoła świata Robin Lee Graham; wyruszył z Kalifornii, przez Nowe Hybrydy, Nową Gwineę, Afrykę Południową, Gujanę, dotarł na Barbados
środa, 28 lipca 1965
W Plymouth skończyła się II wyprawa sir Francisa Drake'a
niedziela, 28 lipca 1585