TYP: a1

Zimowy numer Morza już w sprzedaży

wtorek, 21 grudnia 2021
Redakcja/MF

Idealny na czytanie przy kominku, pod kocykiem, w oczekiwaniu na cieplejsze dni – nowy numer „Morza” już w sprzedaży! Zapraszamy do Empików, zachęcamy także do kupowania i prenumerowania za pomocą naszej strony morze.org. Gazeta dostępna jest także w wersji elektronicznej.

A co w numerze? Przede wszystkim wspominamy nieodżałowanego Jurka Porębskiego oraz redaktora Jerzego Micińskiego. Redakcyjny peryskop kierujemy w stronę sporu o regaty o Puchar Poloneza. Rozmawiamy z najbardziej zasłużonym polskim kapitanem żaglowców, czyli Januszem Zbierajewskim i z Adeliną Wietki, Mistrzynią Polski Juniora Młodszego Diewcząt. Zaglądamy do dawnych numerów „Morza” i przypominamy wam tekst o śpiewających wielorybach – a skoro już o zwierzętach mowa, to znajdziecie też w numerze tekst o futrzastych członkach Marynarki Wojennej. Przyglądamy się wspaniałej inicjatywie, jaką jest budowanie jachtu przez osoby dotknięte bezdomnością. W ramach publikowania beletrystyki mamy dla czytelników niespodziankę - „morski” fragment „Biegunów” Olgi Tokarczuk, udostępniony nam przez noblistkę. Eugeniusz Andrulewicz pokazuje nam podmorskie skarby Bałtyku a Hanka Ciężadło zabiera na Wyspę Węży. Jak zwykle czeka nas Archiwum Neptuna, Przystań Hobbystów, krzyżówka i wiele innych, fantastycznych rzeczy.

Zapraszamy do lektury!


 

Tagi: Morze, kwartalnik
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 May

Odbył się chrzest s/y "Roztocze".
czwartek, 29 maja 1969
Urodził się Roman Paszke, kapitan jachtowy, członek kilku klubów na wybrzeżu oraz Royal Yachting Ocean Racing Club w Londynie, uczestnik pamiętnych ragat Admiral's Cup (1979 r., w których 15 żeglarzy straciło życie), czterokrotny Mistrz Polski w klasach m
wtorek, 29 maja 1951
Urodził się Leonid Teliga, kapitan "Opty" w samotnym rejsie dookoła świata.
wtorek, 29 maja 1917