TYP: a1

Zatoka Maya Bay pozostanie zamknięta dla turystów

wtorek, 14 maja 2019
Z mediów

Słynna zatoka i plaża Maya Bay w Tajlandii pozostaną zamknięte dla turystów. Zdecydował o tym rząd tajlandzki. Przerwa ma pozwolić zregenerować się środowisku.

Po filmie „Niebiańska plaża” z 2000 roku Maya Bay stała się niezwykle popularna. Liczba turystów odwiedzających zatokę - część parku narodowego Hat Noppharat Thara-Mu Ko Phi Phi, wzrosła do niemal 5000 osób dziennie. I niestety nie pozostało to bez wpływu na środowisko. Szczególnie źle ruch turystyczny wpłynął na rafę koralową, dlatego już w czerwcu 2018 roku rząd Tajlandii zdecydował o tymczasowym zamknięciu tego miejsca dla ruchu turystycznego. W pierwszej dekadzie maja tego roku tajski Departament Parków Narodowych, Ochrony Przyrody i Roślin (DNP) przedłużył ubiegłoroczną decyzję.


Aby dać środowisku więcej czasu na "regenerację" decyzją władz Tajlandii plaża pozostanie zamknięta do 2021 roku. Stan rafy będzie oceniany co trzy miesiące w specjalnych raportach kwartalnych - jeżeli wykazana zostanie znaczna poprawa, Maya Bay zostanie otwarta, ale będzie mogła przyjmować maksymalnie 2 400 turystów dziennie.

Tagi: Tajlandia, Maya Bay
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 July

W wieku 73 lat umiera Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni kapitan "Daru Pomorza".
sobota, 20 lipca 1985
Do eksploatacji wszedł jacht "Stomil" typu Draco zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej. Przez 26 lat był użytkowany przez AKŻ w Łodzi; po wypadku w Świnoujściu przez 10 lat stał w hangarze.
środa, 20 lipca 1977
Rozpoczęła się w Gdyni Operacja Żagiel 1974 r. po raz pierwszy organizowana w Polsce.
sobota, 20 lipca 1974
Po udziale w regatach samotnych żeglarzy Davis Lewis wraz z żoną i dwójką małych dzieci wyruszył w rejs dookoła świata na katamaranie "Rehu Moana"; pierwszy etap rejsu prowadził z Newport, przez Cieśninę Magellana do Auckland w Nowej Zelandii, a powrotny
poniedziałek, 20 lipca 1964
Podpisanie umowy między władzami polskimi i konsorcjum francusko-polskim o budowie Basenu Żeglarskiego w Gdyni.
piątek, 20 lipca 1934
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, geolog i geograf, badacz Ameryki Północnej, później prowadził badania na Hawajach, Nowej Zelandii i Australii. Powrócił do Anglii w 1843 r., a dwa lata później wydał swoje główne dzieło - monografię Nowej Południowej W
czwartek, 20 lipca 1797
"Dar Pomorza" wychodzi w pierwszy powojenny rejs szkolny - do Marsylii; komendantem statku był Stefan Gorazdowski.
sobota, 20 lipca 1946
Startuje I edycja regat Kieler Woche.
czwartek, 20 lipca 1882