TYP: a1

Zatoka Maya Bay pozostanie zamknięta dla turystów

wtorek, 14 maja 2019
Z mediów

Słynna zatoka i plaża Maya Bay w Tajlandii pozostaną zamknięte dla turystów. Zdecydował o tym rząd tajlandzki. Przerwa ma pozwolić zregenerować się środowisku.

Po filmie „Niebiańska plaża” z 2000 roku Maya Bay stała się niezwykle popularna. Liczba turystów odwiedzających zatokę - część parku narodowego Hat Noppharat Thara-Mu Ko Phi Phi, wzrosła do niemal 5000 osób dziennie. I niestety nie pozostało to bez wpływu na środowisko. Szczególnie źle ruch turystyczny wpłynął na rafę koralową, dlatego już w czerwcu 2018 roku rząd Tajlandii zdecydował o tymczasowym zamknięciu tego miejsca dla ruchu turystycznego. W pierwszej dekadzie maja tego roku tajski Departament Parków Narodowych, Ochrony Przyrody i Roślin (DNP) przedłużył ubiegłoroczną decyzję.


Aby dać środowisku więcej czasu na "regenerację" decyzją władz Tajlandii plaża pozostanie zamknięta do 2021 roku. Stan rafy będzie oceniany co trzy miesiące w specjalnych raportach kwartalnych - jeżeli wykazana zostanie znaczna poprawa, Maya Bay zostanie otwarta, ale będzie mogła przyjmować maksymalnie 2 400 turystów dziennie.

Tagi: Tajlandia, Maya Bay
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 May

Wyruszył w rejs Willy de Roos na stalowym keczu "Williwaw"; przekroczył północny krąg polarny, żeglował wzdłuż zachodniego brzegu Grenlandii, przeszedł Przejście Północno-Zachodnie i dookoła Alaski, dotarł do Vancouver w Kanadzie.
sobota, 21 maja 1977
W Warszawie zmarł Leonid Teliga, pierwszy polski samotny żeglarz, który w okresie powojennym opłynął kulę ziemską na jachcie "Opty".
piątek, 21 maja 1971
Na jachcie "Tilikum", przebudowanym kanoe z cedrowego drzewa, w okołoziemski rejs wypłynął John C. Voss.
wtorek, 21 maja 1901
W suchym doku w Greenwich, w trakcie remontu częściowo spłonął kliper "Cutty Sark".
poniedziałek, 21 maja 2007