TYP: a1

Zasnął na materacu, obudził się po drugiej stronie cieśniny

wtorek, 20 sierpnia 2019
Monika Frenkiel

Relaks nad morzem może mieć nieoczekiwane konsekwencje. Przekonał się o tym pewien turysta, który wypoczywał we Włoszech, na brzegach Kalabrii. A wszystko przez…dmuchany materac.

[t][/t] [s]Fot. Pixabay[/s]

Wszyscy je znamy. Dmuchane materace, często w fantazyjnych kształtach. Pizza, różowy flaming albo dmuchany pączek. Narzędzie niewinnego relaksu i bujania się na falach. Nic, tylko położyć się i zasnąć. I właśnie tak zrobił bohater naszej opowieści. 28-letni mężczyzna zrelaksował się na materacu i zasnął. Nie przewidział tylko tego, że morze to nie basen. Są tu fale i te, no, prądy… Krótko mówiąc, woda zniosła go na otwarte morze. 

 

Mężczyzna miał szczęście i czujnych przyjaciół. Ci szybko się zorientowali, że w zasięgu ich wzroku nie ma ani kolegi, ani materaca i wszczęli alarm.  Rozpoczęto poszukiwania beztroskiego plażowicza, władze portów w Mesynie, Reggio Calabria i Giola Tauro wysłały w tym celu cztery patrole ratownicze oraz helikopter. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, bo po dziewięciu godzinach znaleziono mężczyznę - okazało się, że prąd zniósł go z wybrzeży miejscowości Scilla w regionie Kalabria aż poza Cieśninę Mesyńską, która łączy wody Morza Tyrreńskiego i Morza Jońskiego.

Zdecydowanie trzeba uważać, wybierając miejsce na drzemkę.

Tagi: wakacje, materac, Kalabria
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 7 lipca

"Geronimo" bije rekord dookoła Australii (17 dni, 13 godzin, 32 minuty, 39 sekund).
czwartek, 7 lipca 2005
Na Oceanie Południowym zaginął podczas regat Vendee Globe Gerry Roufs na "Groupe LG".
poniedziałek, 7 lipca 1997
Z kanadyjskiego portu Victoria na Pacyfik wyruszył Kanadyjczyk Jon Claus Voss na jachcie o nazwie "Tilikum"; po przepłynięciu trzech oceanów zakończył podróż w Londynie.
niedziela, 7 lipca 1901
"Mari Cha IV" bije rekord przejścia trasy San Francisco - Hawaje z czasem 5 dni, 5 godzin, 43 minuty, 30 sekund.
środa, 7 lipca 2004
W Greenwich królowa Elżbieta II nadaje tytuł szlachecki Francisowi Chichesterowi.
niedziela, 7 lipca 1968