TYP: a1

Wyprawa „Circle Poland River”

wtorek, 12 września 2017
Bartłomiej Miłek

Już niejednokrotnie ktoś wpadał na pomysł by spłynąć całą Odrą lub Wisłą. Jak nie kajakiem to pontonem lub tratwą czy innym wehikułem. Te dwie rzeki od dawna są inspiracją dla wielu osób, wręcz naturalnym staje się chęć przepłynięcia ich obu.

Szczególnie dla osoby, która dwukrotnie mierzyła się już z jedną z nich - Odrą. Bohaterem tej opowieści a za razem autorem apelu o pomoc organizacyjną jest Sławomir Warzecha, żeglarz jachtowy oraz sternik motorowodny. Planuje on z początkiem przyszłego sezonu rozpocząć swoją podróż z Krakowa w dół Wisły, następnie Notecią do Odry, Odrą w górę do Kanału Gliwickiego aż do miejscowości Pławniowice. Wyprawa z pewnością długa, trudna i pełna przygód.

Zatem pomysł jest, chętni są. Czas na fazę przygotowań. I tu apel do czytelników Tawerny Skipperów - bohater naszej opowieści poszukuje obecnie starej skorupy jachtu kabinowego. Na tyle sprawnej, by utrzymywała się na wodzie i na tyle starej, by nie było jej szkoda gdy rzeka okaże się zbyt silna i pokarze kamieniste zęby. Niejednokrotnie widujemy niszczejące takie jachty jak Orion czy Bez gdzieś w odmętach starych szop - to nie musi być Cutty Sark czy Betty Lou.

Jeśli, drogi Czytelniku, masz coś takiego u siebie i zajmuje ci tylko miejsce w szopie a jednostka unosi się na wodzie - to będzie to idealny prezent zarówno dla Sławka jak i jachtu, który będzie mógł wypłynąć w jeszcze jeden rejs.

Jeśli chcesz pomóc w ten lub inny sposób lub dołączyć się do ( jakby nie było) szaleńców, skontaktuj się z organizatorem: paleoswp@gmail.com

Wyprawę Sławka będziemy bacznie obserwować zarówno w fazie przygotowań jak i podczas jej przebiegu, a więc trzymamy kciuki.

Tagi: wyprawa, Odra, Wisła
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 March

W Breście kończy się rejs "Sport Elec" z nowym rekordem żeglugi dookoła świata - 71 dni, 14 godzin, 22 minuty, 8 sekund.
sobota, 8 marca 1997
Opłynęła przylądek Horn s/y "Gedania" pod dowództwem Kapitana Dariusza Boguckiego.
poniedziałek, 8 marca 1976
Dyrektor Państwowego Urzędu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego zatwierdził opracowany i wydany przez PZŻ regulamin stopni żeglarskich jako obowiązujący w organizacjach zrzeszonych w PZŻ; regulamin przewidywał możliwość nadawania 5 stopni ż
wtorek, 8 marca 1938