TYP: a1

Wybrano nowy Zarząd Pomorskiego Związku Żeglarskiego

wtorek, 15 września 2020
Informacja prasowa/Jędrzej Szerle

W niedzielę 13 września 2020 roku wybrano władze Pomorskiego Związku Żeglarskiego na kadencję 2020-2024. Bogusław Witkowski ponownie został wybrany prezesem.

Dopiero w trzecim terminie udało się przeprowadzić w tym roku Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Wcześniej na przeszkodzie stanęła epidemia wirusa Covid-19, przez którą pomorskim żeglarzom nie udało się zebrać 15 marca, ani 14 czerwca. W niedzielę 13 września przedstawiciele ponad 3000 żeglarzy zrzeszonych w pomorskich klubach spotkało się w sali audytoryjnej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, żeby wybrać nowe władze PoZŻ na kadencję 2020-2024.

W Sejmiku Sprawozdawczo-Wyborczym wzięło udział 34 delegatów, a obrady poprowadził Krzysztof Pestka, komandor Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. W pierwszej części obrad prezes PoZŻ Bogusław Witkowski podsumował działalność Związku w 2019 roku i w całej kadencji 2016-2019. Delegaci bez głosu sprzeciwu udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi oraz zatwierdzili sprawozdania finansowego oraz z działalności Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego.

W drugiej części przedstawiciele klubów żeglarskich z całego Pomorza wybrali nowe władze Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Jednogłośnie, tylko przy głosie wstrzymującym się kandydata, prezesem na kadencję 2020-2024 wybrany został Bogusław Witkowski. To jego trzecia już kadencja prezesa PoZŻ.

– Bardzo się cieszę z otrzymanego zaufania – mówi Bogusław Witkowski. – Na pewno czekająca nas kadencja będzie bardzo ciekawa. Jestem pewien, że z pomorskimi klubami będziemy się dalej rozwijać, nie tylko w zakresie regat i sportu, ale też wychowania morskiego. To ważne, żeby na całym Pomorzu ludzie pamiętali, że leżymy nad Bałtykiem, Zatoką Gdańską i pięknymi kaszubskimi jeziorami.

Wybrano również członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego.

Do Zarządu weszli: Leopold Naskręt, Hanna Kajeta, Łukasz Trzciński, Jakub Pankowski, Sebastian Wójcikowski, Maciej Polański, Eugeniusz Ginter i Jarosław Kukliński.

Do Komisji Rewizyjnej weszli Janusz Opioła, Zbigniew Tarała i Ryszard Włudzik.

Do Sądu Koleżeńskiego weszli Andrzej Lutomski, Leszek Batko, Ireneusz Góreczny, Marek Stawiszyński i Piotr Mroczek.

Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy był też okazją do uhonorowania zasłużonych żeglarzy. Medalem Za Szczególne Zasługi dla Żeglarstwa Pomorskiego zostali wyróżnieni: Bogusław Witkowski, Jan Jakubowski, Piotr Mroczek, Piotr Hlavaty, Krzysztof Pestka, Tadeusz Żurek, Władysław Cebula, Roman Paszke, Maciej Sodkiewicz i Janusz Frąckowiak. Honorową odznaką Zasłużony dla Żeglarstwa Pomorskiego wyróżniono Katarzynę Wrochnę, Lechosława Borkowskiego i Ryszarda Włudzika.

 

 

 

Tagi: Pomorski Związek Żeglarski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001