TYP: a1

Wybrano najkorzystniejszą ofertę na prace przy Przekopie Mierzei Wiślanej

wtorek, 16 lipca 2019
Informacja prasowa
Wyłoniono najkorzystniejszą ofertę w przetargu na pierwszy etap prac przy przekopie Mierzei Wiślanej. Jak poinformował Urząd Morski w Gdyni, najwyżej oceniona została oferta złożona przez konsorcjum N.V Besix SA., NDI SA i NDI Sp.zo.o. a cena za wykonanie prac wynosi 992 mln 270 tys. 523 zł. 
 
Otwarcia ofert w pierwszej części przetargu dokonano 22 maja. Wpłynęło sześć ważnych ofert:
• V Besix SA., NDI SA i NDI Sp.z o.o.
• Konsorcjum Budimex S.A. – Ferrovial Agroman S.A.,
• China Harbour Engineering Company Ltd,
• Energopol-Szczecin SA,
• Sinohydro Corporation Limited
• oraz konsorcjum Polbud-Pomorze sp. z o. o. wraz z dwoma partnerami.
• oraz konsorcjum Polbud-Pomorze sp. z o. o. wraz z dwoma partnerami.
Ceny zaproponowane przez sześciu inwestorów wahają się od ponad 992,2 mln zł do 1,4 mld zł. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej   na realizację pierwszej części inwestycji, czyli budowę portu osłonowego, kanału żeglugowego oraz sztucznej wyspy chciał przeznaczyć ponad 718 mln zł.
Tagi: Mierzeja Wiślana, przetarg
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972