TYP: a1

Uwe Röttgering i Joanna Pajkowska zwycięzcami TwoSTAR

wtorek, 20 czerwca 2017
Redakcja/MF

Uwe Röttgeringa i Joanna Pajkowska na „Rote 66” zwyciężyli w dwuosobowych transatlantyckich regatach TwoSTAR. Zmagania ukończyli w 20 dni, 22 godziny, 43 minuty i 16 sekund.

[t][/t] [s]Fot. http://rwyc.org/ostar [/s]

Od samego początku TwoSTAR „Rote 66” był w ścisłej czołówce. Na szczęście też załoga nie ucierpiała podczas sztormu 9 czerwca, który spowodował wycofanie aż 15 z 22 jachtów uczestniczących w regatach.

W ostatnich dniach wyścigów Uwe Röttgering i Joanna Pajkowska pewnie prowadzili w TwoSTAR, a spośród wszystkich jednostek uczestniczących w imprezie ustąpili tylko Andrei Murze.

Wyniki: http://rwyc.org/ostar/results/

 

OSTAR (Observer Single-handed Transatlantic Race) są uznawane za jedne z najtrudniejszych regat transatlantyckich. Do pokonania jest ok. 3000 mil morskich a trasa prowadzi przez północny Atlantyk, na którym żeglarze muszą się zmierzyć z przeciwnymi wiatrami, nieprzyjaznymi prądami morskimi, mgłami i górami lodowymi. W 1981 roku wystartowała pierwsza edycja regat załóg dwuosobowych TwoSTAR. W 2013 roku w OSTAR wziął udział Krystian Szypka, w ramach organizowanego przez Pomorski Związek Żeglarski projektu „Ostar for Dydek”.

Tagi: Uwe Röttgering, Joanna Pajkowska, regaty, OSTAR, TwoSTAR
TYP: a3
0 0
Komentarze