TYP: a1

Uwe Röttgering i Joanna Pajkowska zwycięzcami TwoSTAR

wtorek, 20 czerwca 2017
Redakcja/MF

Uwe Röttgeringa i Joanna Pajkowska na „Rote 66” zwyciężyli w dwuosobowych transatlantyckich regatach TwoSTAR. Zmagania ukończyli w 20 dni, 22 godziny, 43 minuty i 16 sekund.

[t][/t] [s]Fot. http://rwyc.org/ostar [/s]

Od samego początku TwoSTAR „Rote 66” był w ścisłej czołówce. Na szczęście też załoga nie ucierpiała podczas sztormu 9 czerwca, który spowodował wycofanie aż 15 z 22 jachtów uczestniczących w regatach.

W ostatnich dniach wyścigów Uwe Röttgering i Joanna Pajkowska pewnie prowadzili w TwoSTAR, a spośród wszystkich jednostek uczestniczących w imprezie ustąpili tylko Andrei Murze.

Wyniki: http://rwyc.org/ostar/results/

 

OSTAR (Observer Single-handed Transatlantic Race) są uznawane za jedne z najtrudniejszych regat transatlantyckich. Do pokonania jest ok. 3000 mil morskich a trasa prowadzi przez północny Atlantyk, na którym żeglarze muszą się zmierzyć z przeciwnymi wiatrami, nieprzyjaznymi prądami morskimi, mgłami i górami lodowymi. W 1981 roku wystartowała pierwsza edycja regat załóg dwuosobowych TwoSTAR. W 2013 roku w OSTAR wziął udział Krystian Szypka, w ramach organizowanego przez Pomorski Związek Żeglarski projektu „Ostar for Dydek”.

Tagi: Uwe Röttgering, Joanna Pajkowska, regaty, OSTAR, TwoSTAR
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 August

Do Gdańska wpłynęła "Antica" z Jerzym Wąsowiczem i Andrzejem Sochajem po 6. latach żeglugi po różnych morzach świata. Żeglarze przebyli około 60 000 Mm, odwiedzając porty 38 krajów na wszystkich kontynentach
niedziela, 3 sierpnia 1997
Rozpoczęła się pierwsza edycja Mazurskiej Operacji Żagiel
piątek, 3 sierpnia 1979
W Anglii zmarł Joseph Conrad (Józef Korzeniowski), nasłynniejszy pisarz marynista
niedziela, 3 sierpnia 1924
W Kadyksie rozpoczął rejs Krzysztof Kolumb na czele eskadry trzech statków ("Santa Maria", "Nina", "Pinta") zakończony odkryciem nowego lądu; po trzech miesiącach żeglarze dotarli na Bahamy, w przekonaniu, że dotarli do Indii Zachodnich
sobota, 3 sierpnia 1492