TYP: a1

Udział w Regatach Unity Line, potem rejs dookoła świata, a teraz kolejny raz kolejny raz Regaty Unity Line

poniedziałek, 18 czerwca 2018
Piotr Stelmarczyk

Kpt. Mirosław Lewiński wystartuje w XVIII Regat Unity Line im. Piotra Waszczenko. Mirek wielokrotnie startował  w naszych regatach.  W latach 2010-2014 zrealizował swoje marzenie - rejs dookoła świata szlakiem Władysława Wagnera. 

Kpt. Mirosław Lewiński  zrealizował  rejs dookoła świata w okresie 29.05.2010-25.11.2014  na jachcie „Ulysses”.  
Ulysses to 13,5 metrowy jacht, projektu holenderskiej firmy Van de Stadt – Madeira. Ulysses został zbudowany metodą gospodarczą, techniką "core wood epoxy" co dało niezwykle silny i sztywny kadłub. Jacht został zbudowany z myślą o tej właśnie wyprawie. Łącznie kpt. Mirosław Lewiński przepłynął  44.186 mil morskich, z czego około 10.000 samotnie, płynąc samotnie z Galapagos na Markizy 21 dni , 3200 mil i dalej przez Tuamotu, Wyspy Towarzystwa, Cooka, Samoa Zachodnie, Fiji,  Nową Kaledonię do Australii. Samotnie też przepłynął  Morze Śródziemne z Gocek w Turcji do Fuengiroli w Hiszpani. 


Etapowa wyprawa „Ulyssesa” prowadziła przez Kanał Panamski i Kanał Sueski. Trasa rejsu wiodła przez Maderę, Los Salvagenes, Wyspy Kanaryjskie, Karaiby, Wenezuelę, Kolumbię,  Kanał Panamski, Galapagos, Markizy, Wyspy Towarzystwa, Samoa Zachodnie, Tahiti, Bora-Bora,  Fidżi, Nową Kaledonię, Australię, Papua Nową Gwineę, Palau, Filipiny, Borneo, Singapur, Malezję, Tajlandię, Malediwy, Yemen,  Erytryję, Egipt, Kanał Sueski, Izrael, Cypr, Turcję, Grecję, Hiszpanię, Gibraltar i zakończyła się na Wyspach Kanaryjskich.
 Przez pokład Ulyssesa przeszło ponad 30 załóg , w  sumie ponad 150 osób od przyjaciół i znajomych po backpackersów różnych narodowości gdy pływał miedzy Cartageną a Portobelo.  Byli Niemcy, Francuzi, Holendrzy, Belgowie, Hiszpanie, Amerykanie, Australijczycy, Argentyńczycy, Anglicy i oczywiście Polacy. Dzięki załogom mógł pokryć koszty wyprawy. 


Atlantyk z Cabo  Verde na Barbados 2300 mil przepłynął w 15 dni z czteroosobową załogą. Ocean Indyjski z Tajlandii przez Malediwy i Morze Czerwone płynął  z trzyosobową załogą z Białorusi, Rosji i Ukrainy. Ulysses był jednym z niewielu jachtów ze względu na zagrożenie piratami, które  w 2014 roku pokonały tę trasę (bodajże  piątym). Jednocześnie podczas rejsu pamiętał o patronie rejsu Władysławie Wagnerze wystawiając w portach tablice informujące, we wszystkich wywiadach telewizyjnych, radiowych oraz prasowych, spotkaniach w klubach Rotary na Grenadzie, Australii i Filipinach zawsze wspominał o  Kpt. Wagnerze krzewiąc wiedzę o postaci. Wszyscy członkowie załóg (150 osób) również zostali przeszkoleni z historii Władysława Wagnera.
Cztero i półletni rejs wykazał bardzo dobre przygotowanie żeglarskie  kapitana oraz przygotowanie techniczne  jachtu. 

Aktualnie Mirek przygotowuje kolejną wyprawę - Patagonia 2019, chcąc przypomnieć braci Piotra i Mieczysława Ejsmontów, którzy 50 lat temu zaginęli na tych wodach. 
Żeglarze zainteresowani udziałem w niej mogą się kontaktować z Mirkiem. 

Kontakt i informacje
www.rejswagnera.pl
sy.ulysses@gmail.com
Facebook, Whats app
tel. +48 502259111


Zapraszam także na www.regaty-unityline.pl gdzie w archiwum w dziale media - fotografie nie związane z regatami pod linkiem https://plus.google.com/u/0/photos/105495011203591273235/album/6087931680975980193/6087931712758429794  można obejrzeć fotografie z wielkiego rejsu Mirka. 

Załączam fotografie Anny Kaźmierczak z VII Regat Unity Line oraz fotografię Mirka Lewińskiego z dnia 31.05.2018. 

Przesyłam pozdrowienia. Zapraszam do zgłoszeń do XVIII Regat Unity Line im. Piotra Waszczenko. Komandor XVIII Regat Unity Line im. Piotra Waszczenko Piotr Stelmarczyk

Tagi: regaty, Unity Line, Mirosław Lewiński
O Autorze

Piotr Stelmarczyk

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898