TYP: a1

Trwają poszukiwania trzech marynarzy z okrętu, który zatonął u wybrzeży Turcji

wtorek, 19 stycznia 2021
Z mediów/PAP

Na Morzu Czarnym, u brzegów Turcji, zatonął w niedzielę statek należący do ukraińskiej firmy Arvin Shipping Ltd. Na pokładzie było 12 osób. Sześć udało się uratować a ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o odnalezieniu zwłok trzech członków załogi. Trwają poszukiwania kolejnych trzech.

 

Statek handlowy Arvin pływający pod banderą Palau zatonął w niedzielę, 17 stycznia na Morzu Czarnym, u wybrzeży tureckiej prowincji Bartin, ok. godz. 13. Jak podaje tureckie ministerstwo transportu, statek zakotwiczył w pobliżu portu Bartnin w związku z trudnymi warunkami pogodowymi, a następnie rozpadł się na dwie części i zatonął. Statek płynął z Gruzji do Bułgarii. W załodze znajdowało się 10 obywateli Ukrainy i dwóch Rosjan. Wśród uratowanych jest pięciu obywateli Ukrainy i jeden obywatel Rosji – uratowani marynarze już wczoraj zostali wypisani ze szpitala. Znalezione ciała marynarzy są identyfikowane. Jak przekazał rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko, w akcji poszukiwawczej biorą udział helikoptery tureckiej straży przybrzeżnej i marynarki wojennej. Akcję poszukiwawczo-ratowniczą utrudniają trudne warunki pogodowe. W regionie odnotowywane są silne wiatry, obfite opady śniegu i deszczu.


 

Tagi: katastrofa, statek, Arvin
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 February

W wieku 89 lat odszedł jeden z pionierów powojennej żeglugi i szkolnictwa morskiego - kapitan Roman Watras
niedziela, 25 lutego 2018
Król Zygmunt August wydaje dekret w sprawie utworzenia w Pucku bazy królewskiej floty kaperskiej i tym samym uczynił to miasto pierwszym polskim portem wojennym.
wtorek, 25 lutego 1567