TYP: a1

Trwają poszukiwania trzech marynarzy z okrętu, który zatonął u wybrzeży Turcji

wtorek, 19 stycznia 2021
Z mediów/PAP

Na Morzu Czarnym, u brzegów Turcji, zatonął w niedzielę statek należący do ukraińskiej firmy Arvin Shipping Ltd. Na pokładzie było 12 osób. Sześć udało się uratować a ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o odnalezieniu zwłok trzech członków załogi. Trwają poszukiwania kolejnych trzech.

 

Statek handlowy Arvin pływający pod banderą Palau zatonął w niedzielę, 17 stycznia na Morzu Czarnym, u wybrzeży tureckiej prowincji Bartin, ok. godz. 13. Jak podaje tureckie ministerstwo transportu, statek zakotwiczył w pobliżu portu Bartnin w związku z trudnymi warunkami pogodowymi, a następnie rozpadł się na dwie części i zatonął. Statek płynął z Gruzji do Bułgarii. W załodze znajdowało się 10 obywateli Ukrainy i dwóch Rosjan. Wśród uratowanych jest pięciu obywateli Ukrainy i jeden obywatel Rosji – uratowani marynarze już wczoraj zostali wypisani ze szpitala. Znalezione ciała marynarzy są identyfikowane. Jak przekazał rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko, w akcji poszukiwawczej biorą udział helikoptery tureckiej straży przybrzeżnej i marynarki wojennej. Akcję poszukiwawczo-ratowniczą utrudniają trudne warunki pogodowe. W regionie odnotowywane są silne wiatry, obfite opady śniegu i deszczu.


 

Tagi: katastrofa, statek, Arvin
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898