TYP: a1

Tragiczny wypadek na Volvo Ocean Race

wtorek, 27 marca 2018
Z mediów

Podczas Volvo Ocean Race doszło do wypadku. Około 1400 mil na zachód od Przylądka Horn członek załogi Sun Hung Kai/Scallywag wypadł za burtę.

[t][/t] [s]Fot. Volvo Ocean Race[/s]

Wypadek miał miejsce w poniedziałek, przed godziną 14. Jeden z żeglarzy, 47-letni Brytyjczyk John Fisher wypadł za burtę. Woda miała temperaturę ok. 9 stopni Celsjusza. Mężczyzna miał na sobie kamizelkę ratunkową ale silny (ok. 35 węzłów) wiatr w obszarze poszukiwań spowodował, że nie było możliwe wysłanie do akcji poszukiwawczej innego jachtu biorącego udział w regatach.

 

Do akcji ratowniczej wysłano znajdujący się w odległości ok. 400 mil morskich statek. Intensywne poszukiwania kolegi prowadziła też załoga Scallywag, jednak jacht ze względu na trudne warunki pogodowe zmuszony był przerwać akcję i skierować się w stronę najbliższego bezpiecznego schronienia.  

Organizatorzy regat dziś wydali oświadczenie, że ze względu na temperaturę wody oraz czas, jaki minął od zdarzenia, uznają żeglarza za zaginionego.

 

 

Tagi: Volvo Ocean Race, regaty, wypadek, Scallywag, John Fisher
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898