TYP: a1

Tragiczny wypadek na Volvo Ocean Race

wtorek, 27 marca 2018
Z mediów

Podczas Volvo Ocean Race doszło do wypadku. Około 1400 mil na zachód od Przylądka Horn członek załogi Sun Hung Kai/Scallywag wypadł za burtę.

[t][/t] [s]Fot. Volvo Ocean Race[/s]

Wypadek miał miejsce w poniedziałek, przed godziną 14. Jeden z żeglarzy, 47-letni Brytyjczyk John Fisher wypadł za burtę. Woda miała temperaturę ok. 9 stopni Celsjusza. Mężczyzna miał na sobie kamizelkę ratunkową ale silny (ok. 35 węzłów) wiatr w obszarze poszukiwań spowodował, że nie było możliwe wysłanie do akcji poszukiwawczej innego jachtu biorącego udział w regatach.

 

Do akcji ratowniczej wysłano znajdujący się w odległości ok. 400 mil morskich statek. Intensywne poszukiwania kolegi prowadziła też załoga Scallywag, jednak jacht ze względu na trudne warunki pogodowe zmuszony był przerwać akcję i skierować się w stronę najbliższego bezpiecznego schronienia.  

Organizatorzy regat dziś wydali oświadczenie, że ze względu na temperaturę wody oraz czas, jaki minął od zdarzenia, uznają żeglarza za zaginionego.

 

 

Tagi: Volvo Ocean Race, regaty, wypadek, Scallywag, John Fisher
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 June

W Sztokholmie otwarto Muzeum Okrętu "Vasa".
piątek, 15 czerwca 1990
Alfred Johnson, rybak nowofunlandzki na swojej dory o długości 5 m o nazwie "Centennial" wyruszył z Gloucester w pierwszy samotny rejs przez Atlantyk; dotarł do Liverpoolu 17 sierpnia tego roku.
czwartek, 15 czerwca 1876