TYP: a1

Tragiczny wypadek na Volvo Ocean Race

wtorek, 27 marca 2018
Z mediów

Podczas Volvo Ocean Race doszło do wypadku. Około 1400 mil na zachód od Przylądka Horn członek załogi Sun Hung Kai/Scallywag wypadł za burtę.

[t][/t] [s]Fot. Volvo Ocean Race[/s]

Wypadek miał miejsce w poniedziałek, przed godziną 14. Jeden z żeglarzy, 47-letni Brytyjczyk John Fisher wypadł za burtę. Woda miała temperaturę ok. 9 stopni Celsjusza. Mężczyzna miał na sobie kamizelkę ratunkową ale silny (ok. 35 węzłów) wiatr w obszarze poszukiwań spowodował, że nie było możliwe wysłanie do akcji poszukiwawczej innego jachtu biorącego udział w regatach.

 

Do akcji ratowniczej wysłano znajdujący się w odległości ok. 400 mil morskich statek. Intensywne poszukiwania kolegi prowadziła też załoga Scallywag, jednak jacht ze względu na trudne warunki pogodowe zmuszony był przerwać akcję i skierować się w stronę najbliższego bezpiecznego schronienia.  

Organizatorzy regat dziś wydali oświadczenie, że ze względu na temperaturę wody oraz czas, jaki minął od zdarzenia, uznają żeglarza za zaginionego.

 

 

Tagi: Volvo Ocean Race, regaty, wypadek, Scallywag, John Fisher
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933