TYP: a1

Szczecinska Liga Regatowa - relacja

środa, 18 października 2017
informacja prasowa/Maciej Cylupa

Załoga Raven IT ze sternikiem Aleksandrem Waszkiewiczem wygrała czwartą finałową rundę Szczecińskiej Ligi Regatowej i przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Ligi. Finał odbył się na Odrze w Szczecinie przy Wyspie Grodzkiej i Marinie North-East.

fot. J.Gaszyński

Przed finałową rundą szanse na wygraną miały jeszcze 3 załogi, ale na czele z przewagą czterech punktów po 2 wygranych rundach znajdowała się załoga Raven IT. Początek regat wskazywał na to, że załogi Krzysztofa Rączki (PKO Leasing) i Adama Szymborskiego (Volvo Auto Bruno) wygrywając pierwsze wyścigi postawią liderom trudne warunki. Jednak równe, regularne punktowanie w każdym wyścigu dało Waszkiewiczowi zwycięstwo w tej rundzie i zapewniło utrzymanie prowadzenia w rankingu Ligi. Drugie miejsce w regatach zajął Krzysztof Rączka, wyprzedzając na finiszu Szymborskiego, ale nie dało mu to awansu w klasyfikacji generalnej. Załogi PKO Leasing i Volvo Auto Bruno skończyły sezon z jednakową ilością punktów, ale ten remis z uwagi na lepsze miejsca w poszczególnych rundach został rozstrzygnięty na korzyść załogi Szymborskiego. Kolejne miejsca zajęły załogi Łukasza Żuchowskiego (Deloitte) i Mariusza Leńca (EOL), którego w ostatnich regatach zastąpił za sterem Maks Bojek z Centrum Żeglarskiego.

[t]fot.J.Gaszyński[/t]

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, po drugim miejscu w ubiegłym sezonie tym razem udało nam się wygrać Ligę i zabieramy Puchar Przechodni do siebie". Będzie stał na honorowym miejscu w siedzibie naszej firmy i sponsora jednocześnie. Za rok będziemy bronić i być może będziemy pierwszą załogą której się to uda! No i chętnie popływamy znowu na Odrze, to doskonale doświadczenie i super zabawa.” – podsumował Aleksander Waszkiewicz

 

„To był dla nas dobry czas, zdecydowaliśmy się na start w lidze w celach uzupełnienia naszych przygotowań do startów w klasie Micro, gdzie startujemy regularnie. Skład załogi był trochę eksperymentalny, pozamienialiśmy się funkcjami i to dało nam wiele cennych doświadczeń. Rywalizacja była super i mamy nadzieję że za rok uda nam się wystartować ponownie” – ocenił Adam Szymborski

 

„Liga dla nas to już stały punkt sezonu żeglarskiego, startujemy tu od początku i do tej pory raz udało się wygrać. Poziom stale się podnosi i naprawdę nie ma łatwych wygranych wyścigów. Finał rozegrany na Odrze to świetne regaty za sprawą emocjonującej walki, dopingu kibiców no i promocji żeglarstwa. Za rok wzmacniamy załogę i walczymy o odzyskanie Pucharu” – zapowiedział Krzysztof Rączka.

 

Klasyfikacja końcowa Szczecińskiej Ligi Regatowej 2017:

 

  1. Aleksander Waszkiewicz – RAVEN IT – 27 pkt

  2. Adam Szymborski – VOLVO AUTO BRUNO Szczecin – 17 pkt

  3. Krzysztof Rączka – PKO Leasing – 17 pkt

  4. Łukasz Żuchowski – DELOITTE – 12 pkt

  5. Mariusz Leniec – EOL – 8 pkt

 

Szczecińska Liga Regatowa rozegrana została już 6 raz, nagrodą jest Puchar Przechodni, rywalizacja skierowana jest dla żeglarzy amatorów, szczecińskich klubów i firm a celem jest integracja środowiska, promocja uczestników i podnoszenie poziomu regatowego wśród zawodników.  

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego i MT Partners (organizator regat Polish Match Tour) przy współpracy Centrum Żeglarskiego w Szczecinie i wsparciu Miasta Szczecin.

 
Tagi: regaty, puchar, Szczecin
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924