TYP: a1

Świetny start Polek w Mistrzostwach Europy

poniedziałek, 5 października 2020
Z mediów

Bardzo dobry start w mistrzostwach Europy w klasie 49erFX zaliczyły polskie zawodniczki. Aleksandra Melzacka (YKP Gdynia) i Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk) uplasowały się na siódmej pozycji. Regaty odbywały się na jeziorze Attersee w Austrii.

Polki, które mają już zagwarantowany start podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, znacznie poprawiły swój ubiegłoroczny wynik – wtedy były na 21. miejscu. W tym roku Polki nie miały łatwo, bo do finałowych rozgrywek wystartowały z 20. miejsca, ale z wyścigu na wyścig coraz bardziej się rozpędzały. W trzech ostatnich wyścigach były odpowiednio czwarte, trzeci oraz ponownie czwarte, co ostatecznie dało im siódmą lokatę. Mistrzyniami Europy zostały Niemki Tina Lutz i Susann Beucke. Drugie były ubiegłoroczne brązowe i złote medalistki ME sprzed dwóch lat Norweżki Helene Naess i Marie Roenningen a trzecie Szwedki Julia Gross i Hanna Klinga. 
W klasie 49er i Nacra 17 polskie załogi znalazły się poza czołówką. Załoga Dominik Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Szymon Wierzbicki (AZS Poznań) znalazła się na 11. miejscu a druga polska załoga, Mikołaj Staniul i Kuba Sztorch (YKP Gdynia) ukończyła rywalizację na miejscu 24.  W klasie Nacra startowały dwie polskie załogi. Jakub Surowiec i Katarzyna Goralska ukończyli regaty na miejscu 24, a Mikołaj Chłopek i Irmina Mrózek Gliszczynska na 29. 
 

Tagi: 49erFX, regaty, Aleksandra Melzacka, Kinga Łoboda
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 November

Podniesiono banderę na ORP Kormoran
wtorek, 28 listopada 2017
W Stralsundzie żaglowiec "Towariszcz" zostaje przemianowany na "Gorch Focka", wracając do pierwotnej nazwy.
piątek, 28 listopada 2003
Bitwa pod Oliwą między flotą szwedzką i polską, zakończona zwycięstwem Polski.
niedziela, 28 listopada 1627