TYP: a1

Sukces naszej policji... oraz T.Love

czwartek, 22 października 2020
Anna Ciężadło

Dzielnym funkcjonariuszom udało się odzyskać skradzioną łódź o wartości 100 tys. złotych. Jej właściciel jest blisko związany z zespołem T.Love, dlatego muzycy bardzo się przejęli kradzieżą, podobnie zresztą, jak internauci. Na szczęście, wszystko skończyło się dobrze, chociaż nie obyło się bez lekkiej nutki dramatyzmu. 

Kradzież na bezczelnego

Archetypowy złodziej to gość w kominiarce i rękawiczkach, który nocą, cichaczem zakrada się przez okno do cudzego domu. Ludzie, którzy postanowili przywłaszczyć sobie cudzą łódkę, nie do końca wpisali się jednak w ten schemat.
Przede wszystkim, pojawili się na posesji około 6 rano. Nie zadawali sobie też trudu wchodzenia przez okno; po prostu podjechali pod cudzy dom samochodem terenowym, sforsowali zamknięcie bramy, podczepili do auta przyczepę, na której stała motorówka, i odjechali.
Warto podkreślić, że nie była to spontaniczna akcja, ale kradzież z premedytacją, w dodatku dokonana na zlecenie. Jak udało się ustalić policjantom, za fatygę każdy z przestępców miał zainkasować kwotę 3 tys. złotych.

Apel o pomoc

Skradziona motorówka nazywa się „Celina” i jest ukochaną, wymarzoną łódeczką dawnego menedżera zespołu T.Love. Kiedy zorientował się on, co się stało, poprosił o pomoc w mediach społecznościowych. Muzycy grupy, z którą wiele lat współpracował, ochoczo włączyli się w akcję poszukiwawczą. Za odnalezienie „Celiny” wyznaczono nawet nagrodę w wysokości 10 tys. zł.
Oczywiście, pokrzywdzony zgłosił też sprawę na policję.

Okiem kamery

Uciekającego z łupem jeepa cherokee zarejestrowała kamera monitoringu. Dzięki temu udało się ustalić, że zmierzał on w kierunku Wołomina (dom, sprzed którego skradziono motorówkę, znajduje się na warszawskim Ursynowie). Śledczy, którzy zajęli się sprawą kradzieży, ustalili, że złodzieje ukryli łódź na jednej z wołomińskich posesji.

Na złodzieju czapka gore

Funkcjonariusze, po ustaleniu dokładnego adresu i przeprowadzeniu krótkiej obserwacji, postanowili udać się z wizytą w okolice rzeczonej posesji, skutkiem czego natknęli się na opuszczających ją złodziei. Przestępcy zdążyli w międzyczasie zmienić środek transportu – tym razem poruszali się niebieskim VW passatem. Widząc podjeżdżający, choć nieoznakowany radiowóz, kierowca spanikował i wpadł na błyskotliwy pomysł, by celowo go staranować, wjeżdżając w bok pojazdu.

Aresztowanie

Kierowca oraz jego pasażer szybko zostali obezwładnieni i trafili do aresztu. W efekcie dalszych czynności namierzono kolejnych dwóch złodziei, w tym właściciela posesji, a zarazem pasera. Wszyscy zaangażowani w sprawę przestępcy usłyszeli zarzuty kradzieży, za co mogą trafić do więzienia nawet na pięć lat. Sporo czasu, jak na 3 tysiące zł przychodu. 

Tagi: motorówka, kradzież, złodziej, T.Love, policja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 December

Pierwszy i najpopularniejszy zespół szantowy "Stare Dzwony" obchodził jubileusz 20. lecia działalności.
czwartek, 5 grudnia 2002
Kazimierz Jaworski "Kuba" na s/y "Spanielek" ukończył regaty Mini Trasat; płynąc samotnie pokonał dystans prawie pięciu tysięcy mil w czasie 42 dni i 6 godzin, zajmując na mecie 2. miejsce.
poniedziałek, 5 grudnia 1977
We Wrocławiu powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
czwartek, 5 grudnia 1946