TYP: a1

SSI pokaże proporczyki podsalingowe

piątek, 7 marca 2014
Jerzy Kuliński
Jerzy Kuliński zachęca do przesyłania na adres kulinski@rsi.pl plików graficznych przedstawiających proporczyki podsalingowe. Oto co możemy przeczytać w Subiektywnym Serwisie Informacyjnym:

Pomysł niezbyt oryginalny, ale prezentacja proporczyków podsalingowych może okazać się zarówno interesują, jak i inspirującą. Taka myśl mnie naszła w okresie, kiedy wszyscy stali współpracownicy SSI (oprócz Tadeusza Lisa, Andrzeja Colonela Remiszewskiego i Zbigniewa Klimczaka) popadli w stan okresowego mam nadzieję odrętwienia. Czyżby wiosenne osłabienie?

A więc tak: przysyłajcie mi wizerunki (grafiki) proporczyków w formacie "jpg" (tylko!). Do tego nazwy właścicieli, czyli nazwy klubów lub personalia armatorów (imię i nazwisko). No i koniecznie - nazwy portów macierzystych.

Zaczniemy od nowego proporczyka SAJ, którego premiera odbędzie się na Walnym Zgromadzeniu SAJ - 8 marca 2014.

Żyjcie wiecznie!
Don Jorge

Źródło: kulinski.navsim.pl

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 July

Z Port Huron (USA) na Jeziorze Huron wyruszył jacht "Gemini" biorąc udział w regatach Millennium 600 organizowanych wspólnie przez Bayview Yacht Club i Chicago Yacht Club z okazji stulecia regat Chicago Mac. Trasa liczyła 600 mil i prowadziła przez jezior
sobota, 15 lipca 2000
Zmarła Kpt. Teresa Dudzic-Zając; już w 1946 roku była zawodniczką i działaczką Akademickiego Związku Morskiego we Wrocławiu, potem wieloletnim członkiem kadry narodowej, później została trenerem i sędzią.
poniedziałek, 15 lipca 2002
Umiera Bogdan Dacko, który jako pierwszy po wojnie przepłynął Atlantyk na s/y "Hermes".
niedziela, 15 lipca 1990
Urodziła się Kapitan Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, która na s/y "Mazurek" jako pierwsza kobieta na świecie odbyła samotny kobiecy rejs dookoła świata.
środa, 15 lipca 1936
W Gdyni odbył się chrzest żaglowca "Zawisza Czarny", jednostki przeznaczonej dla harcerzy, zbudowanej na bazie lugotrawlera "Cietrzew", który wcześniej został wycofany z eksploatacji.
piątek, 15 lipca 1960
Odbyła się kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; kolejny raz wygrała załoga amerykańskiego jachtu - obrońcy pucharu "Resolute" z Kpt. Charlesem Adamsem.
czwartek, 15 lipca 1920