TYP: a1

Sprawa ANA Charter - zbliżamy się do brzegu

piątek, 26 czerwca 2015
Redakcja | WM
Dzisiaj (tj. 26.06.2015 roku) odbyła się kolejna rozprawa w sprawie ANA Charter. Mimo opóźnienia spowodowanego zmianą sali, rozprawa zakończyła się stosunkowo szybko, gdyż przesłuchiwany był tylko jeden świadek.

ANA Charter

Świadek powtórzył mniej więcej to, co zeznał już wcześniej. A zatem - znalazł ofertę rejsu w Chorwacji, która go zainteresowała. Firma sprawiała wiarygodne wrażenie, strona internetowa była profesjonalna, znajdowały się na niej nazwiska znanych w środowisku żeglarskim kapitanów. Dodatkowo ANA Charter uwiarygodniał udział w targach żeglarskich. Świadek zeznał, że po kontakcie telefonicznym i mailowym z biurem firmy, wpłacił pierwszą ratę za rejs. Drugiej raty wpłacić nie zdążył, bo dowiedział się z forów żeglarskich o osobach, których rejsy się nie odbyły. Dalej historia toczy się podobnie, jak w innych przypadkach - brak kontaktu z firmą ANA Charter, a rejs nie dochodzi do skutku. Jak łatwo się domyślić, świadek wpłaconych pieniędzy nie odzyskał.

Po wysłuchaniu świadka, sędzia odczytał jego wcześniejsze zeznania złożone na policji, a świadek je podtrzymał.

Do przesłuchania pozostało już tylko kilka osób, a zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że na jednej z najbliższych rozpraw poznamy wyrok Sądu.

Kolejne rozprawy zostały wyznaczone na:

  • 18.09, godz. 12:00, sala A108
  • 23.10, godz. 9:00, sala A108
Tagi: ANA Charter
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972