TYP: a1

Śmiertelny wypadek w stoczni

poniedziałek, 14 grudnia 2020
Z mediów/WP

Do tragicznego wypadku doszło w minionym tygodniu na terenie stoczni Sunreef Yachts. Zginął jeden z pracowników. Policja prowadzi śledztwo w sprawie.

 

Do wypadku doszło w mininym tygodniu, w nocy z 9 na 10 grudnia. Mężczyzna pracujący na terenie stoczni został przygnieciony bramą. Konstrukcja spadła na niego po wprowadzeniu jachtu do hangaru. Mężczyzna nie żyje. Poszkodowany został także drugi pracownik, który trafił do szpitala z urazem nogi.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie. Oświadczenie wydał Francis Lapp, prezes i założyciel Sunreef Yachts. "Wyrażamy swój najgłębszy żal w związku z tragicznym wydarzeniem, które miało miejsce w nocy z dnia 9 na 10 grudnia. W wyniku śmiertelnego wypadku w okolicach jednej z hal produkcyjnych Stoczni Gdańsk stracił życie jeden z pracowników firmy podwykonawczej stoczni Sunreef Yachts. Na bieżąco współpracujemy z Prokuraturą, Policją, Państwową Inspekcją Pracy, podwykonawcą i rodziną w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku. W miarę trwania postępowania udzielane będą kolejne informacje".

 

 

Tagi: Sunreef Yachts, wypadek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 February

W czasie pełnienia obowiązków służbowych zmarł Adrzej Benesz, od 1973 r. prezes PZŻ.
czwartek, 26 lutego 1976
S/y "Euros" z Kpt. Aleksandrem Kaszowskim okrążył Przylądek Horn jako drugi, po "Polonezie" polski jacht.
poniedziałek, 26 lutego 1973