TYP: a1

Śmiertelny wypadek w stoczni

poniedziałek, 14 grudnia 2020
Z mediów/WP

Do tragicznego wypadku doszło w minionym tygodniu na terenie stoczni Sunreef Yachts. Zginął jeden z pracowników. Policja prowadzi śledztwo w sprawie.

 

Do wypadku doszło w mininym tygodniu, w nocy z 9 na 10 grudnia. Mężczyzna pracujący na terenie stoczni został przygnieciony bramą. Konstrukcja spadła na niego po wprowadzeniu jachtu do hangaru. Mężczyzna nie żyje. Poszkodowany został także drugi pracownik, który trafił do szpitala z urazem nogi.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie. Oświadczenie wydał Francis Lapp, prezes i założyciel Sunreef Yachts. "Wyrażamy swój najgłębszy żal w związku z tragicznym wydarzeniem, które miało miejsce w nocy z dnia 9 na 10 grudnia. W wyniku śmiertelnego wypadku w okolicach jednej z hal produkcyjnych Stoczni Gdańsk stracił życie jeden z pracowników firmy podwykonawczej stoczni Sunreef Yachts. Na bieżąco współpracujemy z Prokuraturą, Policją, Państwową Inspekcją Pracy, podwykonawcą i rodziną w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku. W miarę trwania postępowania udzielane będą kolejne informacje".

 

 

Tagi: Sunreef Yachts, wypadek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999