TYP: a1

Runęło słynne okno skalne

czwartek, 9 stycznia 2020
Z mediów

Ci, którzy się wybiorą do Portoryko, już nie zobaczą tamtejszej słynnej, morskiej atrakcji turystycznej. Punta Ventana, skalne okno na świat runęło do wody w wyniku trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło kraj 6 stycznia.

 

Trzęsienie ziemi było poważne,  miało siłę od 5,8 do 6,4 w skali Richtera. Jego efektem były m.in. przerwy w dostawie prądu, zawaliło się także wiele budynków, zarówno mieszkalnych jak i zabytków.  Z dróg usuwane są blokujące je osuwiska skalne a gubernator Wanda Vazquez Garced zarządziła nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Jedną z „ofiar” trzęsienia stało się charakterystyczne okno skalne na południowym wybrzeżu kraju w pobliżu miasteczka Guayanilla.  

Tagi: Punta Ventana, Portoryko, trzęsienie ziemi
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942