TYP: a1

Runęło słynne okno skalne

czwartek, 9 stycznia 2020
Z mediów

Ci, którzy się wybiorą do Portoryko, już nie zobaczą tamtejszej słynnej, morskiej atrakcji turystycznej. Punta Ventana, skalne okno na świat runęło do wody w wyniku trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło kraj 6 stycznia.

 

Trzęsienie ziemi było poważne,  miało siłę od 5,8 do 6,4 w skali Richtera. Jego efektem były m.in. przerwy w dostawie prądu, zawaliło się także wiele budynków, zarówno mieszkalnych jak i zabytków.  Z dróg usuwane są blokujące je osuwiska skalne a gubernator Wanda Vazquez Garced zarządziła nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Jedną z „ofiar” trzęsienia stało się charakterystyczne okno skalne na południowym wybrzeżu kraju w pobliżu miasteczka Guayanilla.  

Tagi: Punta Ventana, Portoryko, trzęsienie ziemi
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 August

Zakończyła się wyprawa jachtu "Dar Opola" (zwana wyprawą "Koral") na Morze Czerwone. Wyprawą na trasie Aden (start 30.12.1959 r.)-Gdynia dowodził Kapitan Bolesław Kowalski. Plonem wyprawy było tysiące eksponatów, które wzbogaciły pracownie uniwersyteckie
niedziela, 14 sierpnia 1960
Urodził się Adam Wolff, doktor nauk historycznych, profesor Polskiej Akademii Nauk, kapitan jachtowy i żeglarz regatowy, olimpijczyk z 1928 r., współtwórca polskiego żeglarstwa regatowego, autor wielu publikacji żeglarskich
poniedziałek, 14 sierpnia 1899
Z Dżakarty w kierunku Australii wypływa Abel Tasman
czwartek, 14 sierpnia 1642