TYP: a1

Rejs pod patronatem Tawerny Skipperów - Kurs na Północ

wtorek, 27 marca 2012
North Course to projekt czterech studentów Politechniki Gdańskiej, których połączyły wspólne pasje, światopogląd i niekończąca się potrzeba „bycia w podróży”. Szczególnie urzekł ich krajobraz norweskich fiordów, gdzie potęga gór i wolność morza splata się w jedno. Natchnieni pozytywnymi doświadczeniami, postanowili podzielić się swoją pasją z innymi, organizując wyprawę na Północ.

Wśród atrakcji przewidzianego na XIV tygodniowych etapów rejsu znajdzie się m.in. najdłuższy fiord w Norwegii - Sognefjord, słynny Preikestolen czyli Ambona, wciśnięty między dwie skały kamień - Kjeragbolten, Górska Droga Trolli, a także liczne wodospady, rzeki, jeziora i lodowce. Oprócz atrakcji przyrodniczych, wielu wrażeń dostarczy malownicza norweska architektura, której przejawem są np. drewniane kościoły typu stavkyrke w Urnes czy Undredal. Wyprawa potrwa od połowy czerwca do połowy września.


Trasa rejsu

Rejs odbędzie się na s/y Vakare - 14-metrowym oceaniczny slupie, który dzięki regatowemu rodowodowi, markowemu takielunkowi oraz kompletowi 8 żagli pozwala odkrywać radość żeglowania, a prędkości rzędu 10 węzłów nie są rzadkością. S/y Vakare jest wyposażony w najwyższej klasy osprzęt żeglarski, ratowniczy oraz nawigacyjny.


Więcej informacji: www.northcourse.pl
North Course na Facebooku: www.facebook.com/pages/North-Course
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 July

Opuszczono banderę na żaglowcu "Lwów" i wycofano z eksloatacji ten słynny statek szkolny
środa, 30 lipca 1930
Z Hawru do Gdyni wyruszył "Jean Madeleine" zbudowany na bazie kutra pilotowego, który w Polsce otrzymał nazwę "Junak"; był to jeden z pierwszych polskich jachtów morskich, którym dowodził Mariusz Zaruski
sobota, 30 lipca 1927