TYP: a1

Przez Bałtyk... samochodem

wtorek, 15 stycznia 2013
ice road
Źródło: www.dangerousroads.org
W Estonii otwarto wczoraj pierwszą w tym sezonie drogę po zamarzniętym Bałtyku, prowadzącą między położonym na północnym zachodzie miastem Haapsalu a półwyspem Noarootsi. Odcinek o długości 3,2 km to najkrótsza z sześciu dróg biegnących po lodzie, otwieranych w Estonii każdej zimy w sprzyjających warunkach atmosferycznych.


Po “lodowej drodze” poruszać się mogą pojazdy o wadze nie przekraczającej dwóch ton. Ruch odbywa się tylko w dzień, pojazdy jadące w tym samym kierunku powinny znajdować się w odległości co najmniej 250 m od siebie, a każdy kierowca musi mieć przy sobie telefon komórkowy. Zalecana prędkość jazdy wynosi poniżej 25 km/h lub pomiędzy 40 a 70 km/h. Prędkości z zakresu 25-40 km/h mogą powodować drgania przyczyniające się do pękania lodu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891