TYP: a1

Położono stępkę pod polarny statek pasażerski

poniedziałek, 19 marca 2018
Z mediów/Gdynia.pl

W gdyńskiej stoczni Crist odbyła się ceremonia położenia stępki pod wielofunkcyjny polarny statek pasażerski "National Geographic Endurance" dla norweskiego armatora Lindblad Expeditions.


NB 312 to jeden z najbardziej innowacyjnych statków pasażerskich na świecie. Długi na ok. 125 metrów i szeroki na ponad 20 metrów. Dolne kondygnacje statku stanowić będą luksusowe apartamenty z dużymi oknami, dzięki którym będzie można obserwować podwodny świat.  Na pokładzie znajdzie się również spa, centrum fitness, jacuzzi, restauracja z widokiem na morze i odkryty bar. Jednostka naraz będzie zabierać ok. 100 osób a do ich dyspozycji będzie 69 kabin. Chętnych do rejsu może być sporo, bo jednostka będzie mogła pływać w trudnych warunkach polarnych. Ciekawostką jest kadłub statku – z linii X-BOW, stosowany do tej pory tylko w branży off shore. Kadłub ten zmniejszy także wpływ jednostki na środowisko i pozwoli na zredukowanie codziennych kosztów operacyjnych.  

"National Geographic Endurance" jest budowana w stoczni Crist, a prace wykończeniowe będą realizowanie w norweskiej stoczni Ulstein. Statek ma być gotowy w 2020 r.


 

Tagi: statek, X-BOW, Crist
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935