TYP: a1

Położą stępkę pod drugi niszczyciel

wtorek, 4 grudnia 2018
Z mediów/Defence.24

W środę odbędzie się uroczyste położenie stępki pod Kormorana II - drugi niszczyciel min projektu 258. Poinformowała o tym stocznia Remontowa Shipbuilding S.A.

[t]Kormoran[/t] [s][/s]

Pierwszy niszczyciel wszedł do służby w listopadzie 2017 roku. Kontrakt na budowę dwóch kolejnych jednostek projektu 258 podpisano w grudniu 2017 r. w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Budowę jednostek prowadzi konsorcjum. Stocznie Remontowa Shipbuilding S.A. jest liderem, a w skład konsorcjum wchodzą także Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. w Gdyni oraz PGZ Stocznia Wojenna.

Okręt typu Kormoran II przeznaczony jest do poszukiwania, identyfikacji i zwalczania min morskich oraz innych obiektów i materiałów wybuchowych pozostałych zarówno w toni wodnej jak i na dnie akwenów morskich. Dotyczy to zarówno operacji w polskiej strefie ekonomicznej jak i misji w grupach taktycznych na Morzu Bałtyckim i Północnym (zespoły okrętów NATO, EU bądź wielonarodowych sił koalicyjnych). Przystosowany jest również do wykonywania pozostałych zadań pomocniczych określonych przez Marynarkę Wojenną.

 

Tagi: niszczyciel, Kormowan, marynarka wojenna
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924