TYP: a1

Pogłębiarka wydobyła kolejny niewybuch

wtorek, 6 kwietnia 2021
Z mediów/PAP

Pogłębiarka pracująca przy pogłębianiu toru wodnego Świnoujście-Szczecin przypadkiem wydobyła niewybuch z czasów II wojny światowej.

 

Niewybuch został znaleziony przez pogłębiarkę Meuse Rive w niedzielę, 5 kwietnia. Bomba głębinowa miała ok. 50 cm średnicy, ważyła 150 kg. Na miejsce wezwano saperów, którzy zabezpieczyli obiekt. Pogłębiarka została odesłana na kotwicowisko, załogę ewakuowano a niewybuch usunęli z pokładu jednostki nurkowie minerzy z 12. Dywizjonu Trałowców . Jak poinformował rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski, wydobyty z dna obiekt to niemiecka bomba głębinowa typu WBD.

 

Tagi: niewybuch, pogłębiarka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953