TYP: a1

Pasażerowie wycieczkowca uwięzieni z powodu koronawirusa

czwartek, 30 stycznia 2020
Z mediów

Kilka tysięcy pasażerów nie może opuścić pokładu wycieczkowca znajdującego się w porcie Civitavecchia nad Morzem Tyrreńskim. Powodem jest zagrożenie koronawirusem.

O sprawie poinformował armator, czyli Costa Crociere, właściciel wycieczkowca Costa Smeralda. Wycieczkowcem podróżuje dwoje Chińczyków, którzy do Włoch przybyli w minioną sobotę i tego samego dnia wsiedli na pokład jednostki. Już na wycieczkowcu wystąpiły u nich problemy z oddychaniem i gorączka. Około sześć tys. pasażerów nie może opuścić pokładu włoskiego wycieczkowca Costa Smeralda. Podróżuje nim dwoje Chińczyków, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem.

Statek w tym tygodniu odwiedził Marsylię i hiszpańskie porty w Barcelonie i Palmie. W czwartek zatrzymał się w porcie Civitavecchia, na północ od Rzymu. Chińscy pasażerowie przechodzą badania, do ich zakończenia reszta osób znajdujących się na pokładzie nie może go opuścić.

 

 

Tagi: koronawirus, Chiny, podróże
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 May

Odszedł na wieczną wachtę niezwykle zasłużony instruktor ZHP hm. Jan Sauer, bosman, oficer a od 1972 kapitan żaglowca s/y Zawisza Czarny
piątek, 8 maja 2020
W Cannes zwodowano katamaran "Club Med", który następnie pod dowództwem Granta Daltona wygrał regaty The Races.
poniedziałek, 8 maja 2000
Giovanni Soldini na "Fila" wygrywa 4 edycję regat Around Alone jako pierwszy nie Francuz.
piątek, 8 maja 1998