TYP: a1

Ostatnia prosta w rywalizacji Gdyni o Żeglarskie Mistrzostwa Świata

czwartek, 20 stycznia 2011
GdyniaRywalizacja o prawo organizacji Żeglarskich Mistrzostw Świata wszystkich klas olimpijskich w 2014 roku weszła w decydującą fazę. W poniedziałek 17 stycznia 2011 roku, w siedzibie Międzynarodowej Federacji Żeglarstwa (ISAF) w brytyjskim Southampton, Gdynia i pozostałe sześć ubiegających się o ten przywilej miast zaprezentowało swoje kandydatury. Decyzję Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej poznamy w lutym 2011 roku.

Gdynia jest jednym z faworytów wyścigu po Mistrzostwa. Do je najważniejszych atutów należą m.in. doskonałe warunki żeglugowe na akwenach wokół Gdyni, dobra i nie wymagająca wielkich nakładów inwestycyjnych infrastruktura żeglarska, ogromne doświadczenie w organizacji wielkich imprez żeglarskich oraz znakomita dostępność komunikacyjna miasta. Mocną stroną Gdyni jest też położenie miasta - wyścigi można rozgrywać blisko brzegu, a plaże, bulwar i nadmorskie klify stwarzają wyśmienite warunki do obserwowania zmagań żeglarzy przez wielotysięczną publiczność, na czym bardzo zależy organizatorom.

Żeglarskie Mistrzostwa Świata klas olimpijskich ISAF to największa impreza żeglarska na świecie. Oprócz Gdyni o ich organizację w 2014 roku ubiega się sześć miast z trzech kontynentów: Haga (Holandia), Santander (Hiszpania), Busan (Korea), Kingston (Kanada), arena zmagań żeglarskich podczas ostatniej Olimpiady Qingdao (Chiny) oraz Aarhus (Dania).


Okładka prezentacji Gdyni przygotowanej dla Międzynarodowej Federacji Żeglarstwa

Źródło: www.gdynia.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953