TYP: a1

Ośmiu polskich marynarzy porwanych przez piratów

poniedziałek, 29 października 2018
Z mediów/RMF

Ośmiu polskich marynarzy zostało porwanych w miniony weekend przez nigeryjskich piratów. 


Jak podaje RMF, statek „Pomerania Sky”, na pokładzie którego znajdowali się Polacy  płynął z Angoli do Omme w Nigerii. Około 50 mil od wybrzeża do jednostki motorówkami podpłynęli porywacze. Po sterroryzowaniu załogi 11 osób – oprócz Polaków dwóch Filipińczyków i Ukraińca.


Armator zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby uwolnić porwanych.  - Współpracujemy z naszymi partnerami i lokalnymi władzami. Rodziny porwanych są na bieżąco informowane - powiedział przedstawiciel firmy w rozmowie z RMF FM. Działania w tej sprawie podjął także polski MSZ.


Marynarze najprawdopodobniej nie odnieśli żadnych obrażeń.

 

Tagi: piraci, porwanie, Nigeria
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871