TYP: a1

Obostrzenia dla wynajmu na Majorce

poniedziałek, 3 kwietnia 2017
Z mediów

Wiadomość dla  tych, co wybierają się na Majorkę.  Weszła w życie ustawa zakazująca wynajmu turystom domów oraz mieszkań w Palma de Mallorca. Nowe przepisy mają zapobiegać rosnącym cenom wynajmu nieruchomości w stolicy wyspy.

[t][/t] [s]Fot. Monika Frenkiel[/s]

Zakaz wynajmu domów i mieszkań ma obowiązywać już od tegorocznych wakacji i w każdej dzielnicy Palma de Mallorca. Przyczyna zakazu jest to, że do tej pory wiele nieruchomości wynajmowanych turystom w sposób nieregulowany. W ostatnich latach ceny wynajmu nieruchomości szybko wzrastały (w 2016 roku wzrosły np. o 7,5% wobec  w stosunku do poprzedniego roku) i nowe przepisy mają temu zapobiec.  Za ich złamanie będzie groziła kara nawet do 40 tysięcy euro.


- W Hiszpanii rośnie liczba miast wprowadzających nie tylko różnorodne ograniczenia w wynajmie nieruchomości dla turystów, ale także wdrażających limity na miejsca, w których mogą powstawać nowe hotele. Restrykcje takie od kilku lat obowiązują w niektórych częściach Madrytu - powiedział PAP hiszpański ekspert ds. turystyki Ricardo Gonzalez. W Barcelonie pod koniec 2016 roku weszły w życie przepisy zakazujące otwierania obiektów hotelarskich w centrum miasta.

Według przedstawicieli branży turystycznej nowe przepisy w Palma de Mallorca mogą zagrozić miejscom pracy na wyspie oraz pogorszyć budżet domowy wielu mieszkańców. Przestrzeganie przepisów może być również trudne do skontrolowania ze względu na ograniczoną liczbę urzędników.

Tagi: Majorka, wynajem, turystyka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 April

Bruno Peyron na "Commodore Explorer" zakończył w Breście rejs dookoła świata z wynikiem 79 dni.
wtorek, 20 kwietnia 1993
Na rynku wydawczniczym ukazał się pierwszym numer magazynu "Yachting World".
piątek, 20 kwietnia 1894