TYP: a1

Nurkowie odkryli 30 paczek kokainy

wtorek, 21 kwietnia 2020
Z mediów

30 opakowań kokainy znalazła marynarka wojenna Gwatemali na cypryjskim statku towarowym. Przemyt znajdował się w specjalnym pojemniku przymocowanym do kadłuba statku.

 

Narkotyki znaleziono podczas połączonej akcji gwatemalskiej policji i marynarki wojennej w Santo Tomas. Do przeszukania podejrzanego statku, UBC Saiki użyto także ekipy nurków i to oni dokonali odkrycia – specjalny cylindryczny pojemnik, nazywany „parasite” przymocowany był do kadłuba statku, a znajdowało się w nim 30 paczek kokainy.

Pływający pod cypryjską banderą UBC Saiki dotarł do Santo Tomas 17 kwietnia a płynął z Santa Maria w Kolumbii. Trwa śledztwo, które ma ustalić miejsce nadania przemytu oraz to, gdzie miała trafić kokaina.

Tagi: kokaina, przemyt, nurkowie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 May

Philippe Jeantot dopływając na "Credit Agricole" do Newport wygrywa I edycję BOC Challenge.
poniedziałek, 9 maja 1983
Z Travemunde do Polski wyruszyły zakupione tam - szkuner sztakslowy "Temida I" pod dowództwem Mariusza Zaruskiego i jol "Temida II" pod dowództwem Jana Kuczyńskiego; cztery lata później "Temida I" uległa rozbiciu w czasie postoju w porcie Władysławowo.
poniedziałek, 9 maja 1932
W Warszawie obradował pierwszy sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego z udziałem przedstawicieli czterech klubów; pierwszym prezesem został Antoni Aleksandrowicz.
niedziela, 9 maja 1926
Z Lizbony wyrusza Niezwyciężona Armada - hiszpańska flota z zamiarem najazdu na Anglię.
poniedziałek, 9 maja 1588
W Glasgow urodził się sir Thomas Lipton (zmarł w Londynie 2.10.1931); fascynował się Pucharem Ameryki. Zasłynął z ponad 30. letniej walki o to trofeum na serii jachtów o nazwie "Shamrock".
czwartek, 9 maja 1850