Niemiecki armator Sun Charter poinformował o otwarciu od nowego sezonu bazy czarterowej w Castellamare di Stabia, miejscowości zlokalizowanej w odległości 30 km od Neapolu. W bazie będzie można wyczarterować jachty Sun Odyssey 54 DS, SO 44i , SO 439, SO 409, SO 39i.
Wybrzeże Amalfitańskie jest uważane na jeden z najpiękniejszych regionów Włoch. Castellamare di Stabia leży u stóp Wezuwiusza i stanowi bazę wypadową do zwiedzania starożytnych Pompei. Można stąd pożeglować w tak piękne miejsca jak wyspy Capri, Ischia, Procida czy Ponza, a także do Sorrento czy Neapolu. W regionie przeważają wiatry zachodnie, słabe w okresie od połowy lipca do początku września, w pozostałych okresach warunki są porównywalne z występującymi na Adriatyku.
Do Neapolu można dostać się z Polski tanimi liniami Wizzair, które latają do tego miasta z Katowic dwa razy w tygodniu: w sezonie letnim we wtorki i soboty.
Zainteresowanych czarterem nie tylko od wymienionego armatora zapraszamy do kontaktu z Tawerną Skipperów: info@tawernaskipperow.pl oraz do sprawdzenia naszej bazy czartery.tawernaskipperow.pl, w której można znaleźć jachty z ponad 50 państw.
Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.