TYP: a1

Nowa baza Sun Charter na Wybrzeżu Amalfitańskim

poniedziałek, 18 listopada 2013
Weronika Morys
NeapolNiemiecki armator Sun Charter poinformował o otwarciu od nowego sezonu bazy czarterowej w Castellamare di Stabia, miejscowości zlokalizowanej w odległości 30 km od Neapolu. W bazie będzie można wyczarterować jachty Sun Odyssey 54 DS, SO 44i , SO 439, SO 409, SO 39i.

Wybrzeże Amalfitańskie jest uważane na jeden z najpiękniejszych regionów Włoch. Castellamare di Stabia leży u stóp Wezuwiusza i stanowi bazę wypadową do zwiedzania starożytnych Pompei. Można stąd pożeglować w tak piękne miejsca jak wyspy Capri, Ischia, Procida czy Ponza, a także do Sorrento czy Neapolu. W regionie przeważają wiatry zachodnie, słabe w okresie od połowy lipca do początku września, w pozostałych okresach warunki są porównywalne z występującymi na Adriatyku.

Do Neapolu można dostać się z Polski tanimi liniami Wizzair, które latają do tego miasta z Katowic dwa razy w tygodniu: w sezonie letnim we wtorki i soboty.

Więcej o regionie: Zatoka Neapolitańska, Wyspy Pontyjskie, relacja z rejsu w okolicach Neapolu.

Zainteresowanych czarterem nie tylko od wymienionego armatora zapraszamy do kontaktu z Tawerną Skipperów: info@tawernaskipperow.pl oraz do sprawdzenia naszej bazy czartery.tawernaskipperow.pl, w której można znaleźć jachty z ponad 50 państw.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942