TYP: a1

Nie czekaj, zgłoś zdjęcie do Pantaenius Jacht Foto 2020!

poniedziałek, 18 stycznia 2021
Informacja prasowa

Zeszły rok mimo licznych obostrzeń pozostawił sporo swobody jeśli chodzi o pływanie na łódkach, zarówno żaglowych jak i motorowych. Tych, którzy zdążyli w 2020 roku skorzystać z takich atrakcji na wodzie lub po prostu cieszyli się ich widokiem, zapraszamy do zgłaszania swoich zdjęć do dziesiątej edycji konkursu Pantaenius Jacht Foto. 

Na stronie www.pantaenius-foto.pl znajdziecie regulamin konkursu oraz galerię prac naszych konkursowiczów. Do końca stycznia można przy pomocy formularza na stronie można przesłać 2 zdjęcia swojego autorstwa związane tematycznie z jachtami motorowymi lub żaglowymi i wykonane w 2020 roku. 

Żeglarskie nagrody sponsorowane przez Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów, Helly Hansen, Pomorski Związek Żeglarski, Akademię Jachtingu oraz regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk kuszą, a wszystkie można obejrzeć także na stronie konkursu.

W jubileuszowej edycji mamy zupełnie nową kategorię i nagrodę ufundowaną przez dobrze znaną żeglarzom, sprawdzoną markę Helly Hansen! Jeśli chcecie ją zdobyć, Wasze zdjęcie, pozostając wierne tematyce konkursu musi wpisywać się w kategorię ZAUFANIE. 

A oto jak Helly Hansen rozumie „zaufanie”: „Każdy pragnie zajść jak najdalej. Ambicja wyznacza nam nowe cele, mamy życzenia jeszcze do spełnienia i przeszkody do pokonania. Praca i determinacja zaprowadzą nas daleko, ale to zaufanie poprowadzi nas o kolejny krok dalej. Zaufanie do załogi, zaufanie do sprzętu i własnych umiejętności pozwoli osiągnąć nawet więcej niż planujemy.” 

W lutym, po zakończeniu etapu zgłoszeń, zapraszamy wszystkich fanów żeglarstwa i fotografii do wzięcia udziału w głosowaniu online na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Publiczności ufundowaną przez Code Zero.

W lutym najlepsze trzydzieści zdjęć do finału wybierze nasze jury, składające się z żeglarzy, dziennikarzy i fotografów żeglarstwa. Na zdjęcia głosują Waldemar Heflich, obecnie związany z portalem "Nowe Żagle", Krzysztof Olejnik, redaktor naczelny „Magazynu Wiatr” oraz kpt. Maciej Biechowski, założyciel szkoły żeglarstwa Akademia Jachtingu oraz żeglarz sportowy Piotr Kula, uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie w klasie Finn.

Zdjęcia oceniają także uznani fotografujący zawodowcy z branży żeglarskiej: Marek Wilczek (Marek Wilczek Photography), Bartosz Modelski (Sail Spotting), Robert Hajduk (shuttersail.com) oraz Gwidon Libera (@gwidonliberafoto). 

Ogłoszenie wyników zaplanowane jest w formie transmisji live na konkursowym Facebooku https://www.facebook.com/konkursjachtfoto w środę 17 marca 2021 o godzinie 20.00 - oglądajcie nas! 


 

Tagi: Pantaenius Jacht Foto, konkurs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 February

W wieku 89 lat odszedł jeden z pionierów powojennej żeglugi i szkolnictwa morskiego - kapitan Roman Watras
niedziela, 25 lutego 2018
Król Zygmunt August wydaje dekret w sprawie utworzenia w Pucku bazy królewskiej floty kaperskiej i tym samym uczynił to miasto pierwszym polskim portem wojennym.
wtorek, 25 lutego 1567