TYP: a1

Nie czekaj, zgłoś zdjęcie do Pantaenius Jacht Foto 2020!

poniedziałek, 18 stycznia 2021
Informacja prasowa

Zeszły rok mimo licznych obostrzeń pozostawił sporo swobody jeśli chodzi o pływanie na łódkach, zarówno żaglowych jak i motorowych. Tych, którzy zdążyli w 2020 roku skorzystać z takich atrakcji na wodzie lub po prostu cieszyli się ich widokiem, zapraszamy do zgłaszania swoich zdjęć do dziesiątej edycji konkursu Pantaenius Jacht Foto. 

Na stronie www.pantaenius-foto.pl znajdziecie regulamin konkursu oraz galerię prac naszych konkursowiczów. Do końca stycznia można przy pomocy formularza na stronie można przesłać 2 zdjęcia swojego autorstwa związane tematycznie z jachtami motorowymi lub żaglowymi i wykonane w 2020 roku. 

Żeglarskie nagrody sponsorowane przez Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów, Helly Hansen, Pomorski Związek Żeglarski, Akademię Jachtingu oraz regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk kuszą, a wszystkie można obejrzeć także na stronie konkursu.

W jubileuszowej edycji mamy zupełnie nową kategorię i nagrodę ufundowaną przez dobrze znaną żeglarzom, sprawdzoną markę Helly Hansen! Jeśli chcecie ją zdobyć, Wasze zdjęcie, pozostając wierne tematyce konkursu musi wpisywać się w kategorię ZAUFANIE. 

A oto jak Helly Hansen rozumie „zaufanie”: „Każdy pragnie zajść jak najdalej. Ambicja wyznacza nam nowe cele, mamy życzenia jeszcze do spełnienia i przeszkody do pokonania. Praca i determinacja zaprowadzą nas daleko, ale to zaufanie poprowadzi nas o kolejny krok dalej. Zaufanie do załogi, zaufanie do sprzętu i własnych umiejętności pozwoli osiągnąć nawet więcej niż planujemy.” 

W lutym, po zakończeniu etapu zgłoszeń, zapraszamy wszystkich fanów żeglarstwa i fotografii do wzięcia udziału w głosowaniu online na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Publiczności ufundowaną przez Code Zero.

W lutym najlepsze trzydzieści zdjęć do finału wybierze nasze jury, składające się z żeglarzy, dziennikarzy i fotografów żeglarstwa. Na zdjęcia głosują Waldemar Heflich, obecnie związany z portalem "Nowe Żagle", Krzysztof Olejnik, redaktor naczelny „Magazynu Wiatr” oraz kpt. Maciej Biechowski, założyciel szkoły żeglarstwa Akademia Jachtingu oraz żeglarz sportowy Piotr Kula, uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie w klasie Finn.

Zdjęcia oceniają także uznani fotografujący zawodowcy z branży żeglarskiej: Marek Wilczek (Marek Wilczek Photography), Bartosz Modelski (Sail Spotting), Robert Hajduk (shuttersail.com) oraz Gwidon Libera (@gwidonliberafoto). 

Ogłoszenie wyników zaplanowane jest w formie transmisji live na konkursowym Facebooku https://www.facebook.com/konkursjachtfoto w środę 17 marca 2021 o godzinie 20.00 - oglądajcie nas! 


 

Tagi: Pantaenius Jacht Foto, konkurs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935