TYP: a1

Miesięcznik Żagle będzie się ukazywać tylko okazjonalnie

wtorek, 7 kwietnia 2020
Z mediów/Press

To smutna informacja dla wielbicieli żeglarstwa. Po 61 latach na rynku miesięcznik "Żagle" wydawany przez Murator Expo przestaje się ukazywać regularnie. Redakcja gazety została zwolniona. 

O zmianie poinformował „Press”. „Żagle” mają być wydawane okazjonalnie, przy okazji organizowania targów żeglarskich – poinformował Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej Grupy ZPR Media, do której należy spółka Murator Expo.

Sytuacja w kraju, zapewne także konieczność odwołania ostatnich targów nie polepszyła sytuacji i finansowej kondycji  „Żagli”. Cytowany już Zbigniew Benbenek potwierdził, że redakcja, w której zatrudnionych były trzy osoby na etatach i 8 stałych współpracowników otrzymała wypowiedzenia, bo Muratora nie stać na utrzymywanie zespołu. Okazjonalne wydania będą przygotowywać ekipy innych magazynów. Do zwolnień doszło też w spółce Murator Expo.   
Majowy numer magazynu, który ukaże się w sprzedaży 29 kwietnia, będzie ostatnim. Dalej będzie funkcjonować serwis internetowy zagle.se.pl ale nie wiadomo, jak często serwis będzie aktualizowany. 


„Żagle” ukazywały się od 1959 roku, a od grudnia 2017 roku wydawała go spółka Murator Expo, wcześniej ZPR Media. 

Tagi: Żagle, miesięcznik, Murator Expo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861