TYP: a1

Leonardo DiCaprio uratował tonącego

czwartek, 16 stycznia 2020
Z mediów/MF

Leonardo DiCaprio, woda, tonąć….Nie, nie chodzi o sceny z „Tytanica” ale o prawdziwą akcję ratowania życia, w której udział wziął słynny aktor. I to jako jeden z ratowników.


DiCaprio wraz z dziewczyną i przyjaciółmi spędzali wakacje na wynajętym jachcie, pływając u wybrzeży Wspólnoty Saint-Barthélemy (to terytorium zależne Francji leżące w Małych Antylach), kiedy odebrali sygnał od jednostki wycieczkowej Club-Med, że za burtę wypadł jeden z pasażerów. Jacht DiCaprio był jedynym w pobliżu a celebryta się nie wahał i ruszył na poszukiwania. I choć zakrawa to na cud, godzinę po zmroku załodze udało się znaleźć rozbitka. Mężczyzna, jak się okazało, spędził w wodzie 11 godzin. I miał dużo szczęścia, bo po tym, jak wyciągnięto go z wody, w okolicy rozszalał się sztorm.
Wyłowionego z wody gwiazdor i przyjaciele ogrzali, napoili i nakarmili, po czym przekazali straży przybrzeżnej. Co ciekawe, choć do wydarzenia doszło 30 grudnia, gwiazdor ani nikt z jego towarzystwa nie pisnęli o wydarzeniu nawet słowem. Sprawa wyciekła do mediów dwa tygodnie później. 

 

Tagi: Leonardo DiCaprio, rozbitek
TYP: a3
0 1
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898