TYP: a1

Joanna Pajkowska w samotnym rejsie dookoła świata

wtorek, 7 sierpnia 2018
Z mediów

Do nowego wyzwania szykuje się znana polska żeglarka, Joanna Pajkowska. Ma to być samotny rejs non-stop dookoła świata klasyczną trasą dookoła przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn. 

 

Rejs odbywać się będzie na jachcie S/Y „Fanfan”, udostępnionym Joannie Pajkowskiej przez Uwe Röttgeringa, niemieckiego żeglarza, z którym Joanna Pajkowska w ubiegłym roku wygrała regaty transatlantyckie TWOSTAR.  „Fanfan” to 40-stopowa, aluminiowa łódka, zaprojektowana i wybudowana na regaty OSTAR, która ma już za sobą rejs dookoła świata w latach 2001 – 2003. 


Pani kapitan zaplanowała start na połowę września z Plymouth w Anglii. Wcześniej, pod koniec sierpnia lub na początku września, Asia z mężem Alkiem Nebelskim wyruszy do Plymouth z Gdańska, gdzie jej jacht „Fanfan!” jest obecnie przygotowywany do rejsu.
Nie jest to pierwszy samotny rejs dookoła świata Joanny Pajkowskiej – żeglarka dokonała już tego inną trasą, w latach 2008-2009, na mniejszej łódce i z przymusowym przystankiem. Jak pisze na swojej stronie: „Przed laty na tym szlaku, podczas samotnego rejsu non stop wokół globu, musiałam zawinąć do portu w Republice Południowej Afryki. Zmusiły mnie do tego warunki pogodowe. Teraz chciałabym ponownie podjąć wyzwanie i zapisać ostatnie takty w tej niedokończonej symfonii. Jakoś to we mnie siedzi, więc muszę ponowić próbę…”
Rejs – przygotowania i sam przebieg można śledzić na stronie www.asiapajkowska.pl 

Tagi: Joanna Pajkowska, rejs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898