TYP: a1

Joanna Pajkowska w samotnym rejsie dookoła świata

wtorek, 7 sierpnia 2018
Z mediów

Do nowego wyzwania szykuje się znana polska żeglarka, Joanna Pajkowska. Ma to być samotny rejs non-stop dookoła świata klasyczną trasą dookoła przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn. 

 

Rejs odbywać się będzie na jachcie S/Y „Fanfan”, udostępnionym Joannie Pajkowskiej przez Uwe Röttgeringa, niemieckiego żeglarza, z którym Joanna Pajkowska w ubiegłym roku wygrała regaty transatlantyckie TWOSTAR.  „Fanfan” to 40-stopowa, aluminiowa łódka, zaprojektowana i wybudowana na regaty OSTAR, która ma już za sobą rejs dookoła świata w latach 2001 – 2003. 


Pani kapitan zaplanowała start na połowę września z Plymouth w Anglii. Wcześniej, pod koniec sierpnia lub na początku września, Asia z mężem Alkiem Nebelskim wyruszy do Plymouth z Gdańska, gdzie jej jacht „Fanfan!” jest obecnie przygotowywany do rejsu.
Nie jest to pierwszy samotny rejs dookoła świata Joanny Pajkowskiej – żeglarka dokonała już tego inną trasą, w latach 2008-2009, na mniejszej łódce i z przymusowym przystankiem. Jak pisze na swojej stronie: „Przed laty na tym szlaku, podczas samotnego rejsu non stop wokół globu, musiałam zawinąć do portu w Republice Południowej Afryki. Zmusiły mnie do tego warunki pogodowe. Teraz chciałabym ponownie podjąć wyzwanie i zapisać ostatnie takty w tej niedokończonej symfonii. Jakoś to we mnie siedzi, więc muszę ponowić próbę…”
Rejs – przygotowania i sam przebieg można śledzić na stronie www.asiapajkowska.pl 

Tagi: Joanna Pajkowska, rejs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942