TYP: a1

Jacht I love Poland wraca do Europy

poniedziałek, 28 października 2019
Z mediów/RMF

I skończyło się rumakowanie… Z szumnych zapowiedzi Polskiej Fundacji Narodowej o promocji Polski za granicą za pomocą jachtu „I love Poland” nie zostało już nic. Najpierw jacht został uszkodzony, potem nie wziął udziału w The Fastnet Race, nie weźmie także udziału w prestiżowych regatach Rolex Sydney Hobart Yacht Race 2019.

 

Od kilku miesięcy jacht stoi bezużyteczny w amerykańskim porcie. Jak donosi „RMF FM”, wszelkie uszkodzenia, do jakich doszło pod koniec kwietnia tego roku zostały już naprawione, lecz jacht nie popłynie w kolejne rejsy. Co prawda załoga jachtu poleciała w weekend do USA, ale tylko po to, żeby go ściągnąć do Europy.

Polska Fundacja Narodowa poinformowała, że nie jest możliwe wypłynięcie na regaty do Sydney, bo „nie jest to już technicznie wykonalne”. Zapisy są już zresztą zamknięte. Chociaż nie tylko to jest powodem rezygnacji ale także to, że z powodu uszkodzeń załoga jachtu nie była w stanie ćwiczyć na swojej jednostce.

W odpowiedzi na zapytanie o koszt naprawy jachtu, PFN stwierdziła, że te „nie zostały jeszcze podliczone”. Nic nie wiadomo na temat planów jachtu na następny rok.

 

Tagi: I love Poland, Polska Fundacja Narodowa, jacht, promocja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941