TYP: a1

Holenderski statek czeka na akcję ratowniczą

środa, 7 kwietnia 2021
Z mediów

Wkrótce ma rozpocząć się akcja ratowania holenderskiego statku. „Eemslift Hendrika” od poniedziałku dryfuje u wybrzeży Norwegii. Ratownicy czekają na poprawę pogody.

 

Transportujący jachty „Eemslift Hendrika” ucierpiał w poniedziałek podczas sztormu – wtedy to ładunek zaczął się przemieszczać i na pokład wdarła się woda. Załoga została ewakuowana przez norweską straż przybrzeżną, sama jednostka natomiast od kilku dni dryfuje u wybrzeży Norwegii. Niestety sytuacja jest coraz bardziej niebezpieczna, statek bowiem może zderzyć się z innymi jednostkami, w pobliżu Alesund znajdują się także platformy wiertnicze.

Dziś do Alesund przybyli pracownicy holenderskiej firmy Boskalis – to ta sama, która kilka dni temu brała udział w przemieszczaniu kontenerowca, który zablokował Kanał Sueski a teraz ma się zająć ratowaniem statku. Na miejscu są już dwa wynajęte przez nią holowniki. Sama akcja ratownicza ma się rozpocząć jak tylko ustabilizuje się pogoda.

 

Tagi: Eemslift Hendrika, frachtowiec, Boskalis
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 April

Zmarł Jerzy Szałajko, jeden z nestorów szczecińskiego żeglarstwa i JK AZS
środa, 18 kwietnia 2018
Z Gdyni w wokółziemski rejs wypływa "Iskra II" dowodzona przez Czesława Dyrcza.
wtorek, 18 kwietnia 1995
W Auckland urodził się Dean Barker, skipper "Emirates Team New Zealand".
środa, 18 kwietnia 1973
Zmarł Thor Heyerdahl, który zyskał światową sławę w 1947 r. dzięki trwającej 101 dni podróży z Ameryki Południowej do Polinezji na tratwie "Kon-Tiki" wykonanej na wzór tratw Inków. Później żeglował na tratwach trzcinowych "Ra", "Ra II", "Tygrys".
czwartek, 18 kwietnia 2002