TYP: a1

Gutek przerwał rejs

czwartek, 26 stycznia 2017
Redakcja/MF

Zbigniew „Gutek” Gutkowski zmuszony był przerwać swój samotny rejs dookoła świata bez zawijania do portów. Jak poinformował żeglarz, przyczyną była awaria kilu, nie do naprawienia w trakcie wyprawy.

Zbigniew Gutkowski


Zbigniew Gutkowski wypłynął w swój rejs 24 grudnia 2016 roku, na świeżo wyremontowanym jachcie „Globe”. Początek wyprawy przebiegał dobrze, „Gutek” wydostał się ze strefy konwergencji równikowej, a jacht płynął w stronę Republiki Południowej Afryki ze stałą prędkością 10 węzłów.


Niestety na południowy zachód od Przylądka Dobrej Nadziei żeglarz zmuszony został do przerwania rejsu. Jak poinformował, poluzował mu się kil i żeglarz nie był w stanie tego naprawić.
Żeglarz kieruje się teraz do Kapsztadu.

Tagi: rejs, Zbigniew Gutkowski, rekord
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 July

W słynnych regatach Chicago-Mackinac Race po raz pierwszy wziął udział polonijny jacht "Solidarity" reprezentujący Joseph Conrad Yacht Club Chicago. Regaty Chicago-Mackinac są najstarszym (od 1898 roku) wyścigiem żeglarskim i jednocześnie najdłuższym po w
czwartek, 28 lipca 1988
Na "Dove" wystartował w rejs dookoła świata Robin Lee Graham; wyruszył z Kalifornii, przez Nowe Hybrydy, Nową Gwineę, Afrykę Południową, Gujanę, dotarł na Barbados
środa, 28 lipca 1965
W Plymouth skończyła się II wyprawa sir Francisa Drake'a
niedziela, 28 lipca 1585