TYP: a1

Coraz więcej imigrantów u wybrzeży Hiszpanii

poniedziałek, 6 listopada 2017
Redakcja/MF

Coraz częstszym celem podróży imigrantów z Afryki jest Hiszpania. Tylko między 1 a 10 października hiszpańska straż przybrzeżna wyłowiła 640 osób, które na prowizorycznych łodziach próbowały dostać się na Półwysep Iberyjski.

 

W miniony weekend hiszpańska straż przybrzeżna natrafiła na 26 łódek, na których znajdowało się łącznie prawie  300 imigrantów z Afryki Subsaharyjskiej. Straż przybrzeżna natrafiła na grupy migrantów w sześciu różnych miejscach na Morzu Śródziemnym. Po przyjęciu na pokład poddano ich badaniom medycznym. Jak podaje PAP, 38 mężczyzn hospitalizowano z powodu bólu brzucha i ostrej niewydolności nerek. Podczas akcji ratunkowej wyłowiono także z morza ciała 23 imigrantów.

Większość zmierzających na łodziach do Hiszpanii migrantów rozpoczyna swoją podróż przez Morze Śródziemne w Algierii i Maroku. Celem ich wyprawy są zazwyczaj Melilla, hiszpańska enklawa w Afryce Północnej, a także Murcja i Alicante. Liczba emigrantów wzrasta – od stycznia do października hiszpańska straż przybrzeżna naliczyła 824 łodzie. W analogicznym okresie ubiegłego roku łodzi było 357.  

 

Tagi: emigranci, Hiszpania, Morze Śródziemne
TYP: a3
0 0
Komentarze